Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Angela Merkel przedstawiając w Bundestagu nowe regulacje ograniczeń społecznych wyraziła nadzieję, że skuteczna szczepionka wyhamuję pandemię.
Jej zdaniem szczepionka przeciwko Covid-19 szybko zostanie dopuszczona na rynek. Podobnego zdania jest premier Nadrenii Północnej Westfalii Armin Laschet.

Angela Merkel powtórzyła w Bundestagu, że wszyscy obecnie stoją przed ciężkim i trudnym okresem, ale jednocześnie wyraziła nadzieję, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczną się pierwsze szczepienia, które będą przeprowadzone wśród personelu medycznego i pielęgnacyjnego. Kanclerz wyraziła optymizm, mówiąc że w walce z koronawirusem nie jesteśmy bezbronni.

- Koronawirus jest dla Niemiec, Unii Europejskiej oraz dla całego świata największym wyzwaniem po drugiej wojnie światowej. Nadzieją dla nas jest szybkie wprowadzenie szczepień. Nadzieją jest także to, że dużo więcej wiemy o koronawirusie niż na początku pandemii – powiedziała Merkel w Bundestagu.

W czwartek Instytut Roberta Kocha w Berlinie poinformował o ponad 22 200 zakażeniach na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Zmarło w tym czasie 389 osób.

Wszystkie nowe ograniczenia zaczną obowiązywać od 1 grudnia. Szef Urzędu Kanclerskiego Helge Braun nie wyklucza, że ograniczenia w kontaktach osobistych zostaną przedłużone nawet do marca 2021 roku.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty