Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Tomasz_Mikolajczyk (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Tomasz_Mikolajczyk (CC0 domena publiczna)
Zdalna nauka została przedłużona do 3 stycznia 2021 roku. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
Dzień później, 4 stycznia, uczniowie rozpoczną ferie, które w tym roku szkolnym będą w jednym terminie dla wszystkich.

W zdalnej nauce będą jednak wyjątki. Od 30 listopada będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych i szkołach mistrzostwa sportowego oraz w oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. Ministerstwo Edukacji Narodowej wyjaśnia, że podczas zajęć sportowych będą obowiązywały ograniczenia, zakazy i nakazy przeciwepidemiczne.

Szkoły kształcące zawodowe będą mogły od 30 listopada powrócić do prowadzenia praktycznej nauki zawodu. Uczniowie na zajęciach będą musieli być w grupach umożliwiających przestrzeganie dystansu społecznego. Zadaniem dyrektorów będzie takie zorganizowanie zajęć, aby odbywały się w wybranych dniach tygodnia oraz, aby ich tygodniowy wymiar nie przekraczał 10 godzin. Uczniowie będą mogli powrócić też do praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.
Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska wyjaśnia, że od 30 listopada możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych w wybranych szkołach sportowych.
Rzeczniczka MEN dodaje, że od 30 listopada szkoły kształcące zawodowo będą mogły wrócić do praktycznej nauki zawodu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty