Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że w resortach trwają prace nad dostosowaniem wymagań na egzaminach, w tym roku szkolnym, do sytuacji wywołanej pandemią.
Szef resortu mówił w Telewizji Republika, że nauczanie zdalne nie jest tak efektywne jak stacjonarne.

Minister Czarnek przypomniał, że do 8 listopada wprowadzono edukację zdalną dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, a także dla wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchaczy placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego.

Wyraził nadzieję, że doprowadzi to do wypłaszczenia krzywej zachorowań, a uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej.

Szef resortu edukacji dodał, że uczniowie zostali poszkodowani najpierw przez przerwę wynikającą ze strajku nauczycieli, a następnie przez naukę zdalną. Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że w ministerstwie powołano zespoły, które pracują nad wymaganiami na egzaminach. Mają one mają być dostosowane do sytuacji wynikającej z pandemii.

- Trwa gorąca praca na ten temat w Ministerstwie Edukacji, niebawem poznamy jej wyniki. Chcemy dostosować się i naszych uczniów do sytuacji, w której jesteśmy, również jeśli chodzi o wymagania egzaminacyjne - tłumaczył Czarnek.

Przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych funkcjonują bez zmian. W godzinach 8.00-16:00 dzieci do 16. roku życia mogą wychodzić z domu tylko pod opieką osób dorosłych. Wyjątkiem jest droga do szkoły i ze szkoły do domu. Zasada ta nie obowiązuje w weekendy i dni wolne od nauki.
- Chcemy dostosować się i naszych uczniów do sytuacji, w której jesteśmy, również jeśli chodzi o wymagania egzaminacyjne - tłumaczył Czarnek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty