Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jak mówił poseł sprawozdawca Czesław Hoc, wśród proponowanych zmian jest także podwyższenie wynagrodzeń dla walczących z COVID-19. Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Jak mówił poseł sprawozdawca Czesław Hoc, wśród proponowanych zmian jest także podwyższenie wynagrodzeń dla walczących z COVID-19. Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Rozpoczęło się wznowione posiedzenie Sejmu, na którym posłowie będą zajmowali się projektami ustaw dotyczącymi walki z COVID-19.
W pierwszej kolejności rozpatrywany jest projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wprowadza on między innymi klauzulę "dobrego Samarytanina" - brak kar dla lekarzy za nieumyślne błędy popełniane podczas leczenia zakażonych koronawirusem.

Jak mówił poseł sprawozdawca Czesław Hoc, wśród proponowanych zmian jest także podwyższenie wynagrodzeń dla walczących z COVID-19. - Podwyższamy do 200 procent wynagrodzenie zasadnicze wraz z pochodnymi dla osób skierowanych przez wojewodę do pracy związanej ze zwalczaniem COVID-19. Wprowadzamy prawo do zachowania 100-proc. uposażenia w okresie zwolnienia od zajęć służbowych z powodu stwierdzenia zakażenia lub zachorowania, w kwarantannie, izolacji lub izolacji domowej funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa i żołnierzom Wojska Polskiego - wymieniał Hoc.

W projekcie wprowadza się też możliwość oddelegowania pracowników medycznych do pracy w szpitalach zajmujących się pacjentami z COVID-19. Do pracy w tych placówkach będzie można też kierować lekarzy spoza Unii Europejskiej, po spełnieniu przez nich określonych warunków.

Podczas pierwszego czytania projektu Czesław Hoc mówił, że proponowane przepisy są wyrazem troski o Polaków. - Ten projekt ustawy jest wyrazem autentycznej troski i naszego poselskiego obowiązku. Wręcz imperatywem kategorycznym w celu zapewnienia poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego dla Polek i Polaków, bezgranicznego ratowania ich życia i zdrowia w tak trudnym i dramatycznym okresie pandemii koronawirusa - mówił Hoc.

Sejm zajmie się także projektami ustaw złożonymi przez Lewicę, PSL i Koalicję Obywatelską.
Jak mówił poseł sprawozdawca Czesław Hoc, wśród proponowanych zmian jest także podwyższenie wynagrodzeń dla walczących z COVID-19.
Podczas pierwszego czytania projektu Czesław Hoc mówił, że proponowane przepisy są wyrazem troski o Polaków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty