Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródła: prezydent.pl.
źródła: prezydent.pl.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Ustawa została uchwalona przez Sejm 7 października.
Andrzej Duda podczas uroczystości powiedział, że podpisanie ustawy jest ważnym momentem dla polskich pacjentów.

Ustawa złożona przez prezydenta gwarantuje coroczną wpłatę z budżetu państwa do Funduszu Medycznego nie mniejszą niż 4 miliardy złotych.

Fundusz Medyczny ma wspierać pacjentów cierpiących na choroby rzadkie i nowotworowe. Dofinansowanie ma zapewnić dostęp do nowoczesnych metod leczenia i leków zapewniających skuteczną diagnostykę i terapię. Dodatkowo część środków ma zostać przeznaczona na inwestycje w infrastrukturę służby zdrowia i profilaktykę.

Fundusz Medyczny będzie podzielony na cztery subfundusze: terapeutyczno-innowacyjny, infrastruktury strategicznej, modernizacji podmiotów leczniczych oraz rozwoju profilaktyki.

Prezydent Andrzej Duda przed podpisaniem ustawy dziękował między innymi ministrom zdrowia - Łukaszowi Szumowskiemu i Adamowi Niedzielskiemu oraz onkologowi profesorowi Piotrowi Czaudernie, którzy uczestniczyli w przygotowywaniu ustawy.
Andrzej Duda podczas uroczystości powiedział, że podpisanie ustawy jest ważnym momentem dla polskich pacjentów.
Prezydent wyjaśnił, że Fundusz Medyczny będzie dysponował środkami na leczenie chorób rzadkich.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty