Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Andrzej Mikołaj Dera. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej_Dera_Sejm_RP_05.
Andrzej Mikołaj Dera. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej_Dera_Sejm_RP_05.
Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera powiedział, że pochodzenie majątku Romana Giertycha zbadają odpowiednie organy państwa. Jak podkreślił, jest to zadanie dla służb skarbowych.
- Pozwólmy działać organom państwa - to zostanie wyjaśnione - mówił prezydencki minister.

- Jeżeli ktoś legalnie i uczciwie zarobił, to niech ma; nigdy nikomu nie zazdrościłem i nie zazdroszczę posiadanego majątku. Istotą w tego typu sprawach jest: skąd taki majątek i czy są źródła pokrycia tego majątku. Jeżeli są i wszystko było legalne to nie dopatrywałbym się drugiego dna. A jeżeli pan Giertych nie jest ich w stanie wykazać, to już nie ma znaczenia, czy żona czy ktoś inny... Dzisiaj mamy określone procedury i dzisiaj naprawdę musi wykazać, skąd miał źródła bogacenia się. Jeżeli były one nielegalne, to będzie miał kolejny problem - dodał.

Andrzej Dera odniósł się również do zarzutów o polityczność sprawy Romana Giertycha, które nazwał absurdalnymi. Jak powiedział, epidemia COVID-19 w Polsce jest na tyle poważnym zagadnieniem dla rządu i społeczeństwa, że zatrzymanie go przez Centralne Biuro Antykorupcyjne nie może być uznawane za temat zastępczy dla koronawirusa.

- Od COVID-u nic nie odwróci uwagi, bo to jest sytuacja, z którą mierzymy się już od paru miesięcy, a będziemy się mierzyć przez następny, bliżej nieokreślony czas - powiedział minister Andrzej Dera.
jeżeli pan Giertych nie jest ich w stanie wykazać, to już nie ma znaczenia, czy żona czy ktoś inny... Dzisiaj mamy określone procedury i dzisiaj naprawdę musi wykazać, skąd miał źródła bogacenia się. Jeżeli były one nielegalne, to będzie miał kolejny problem - dodał.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

no OK.
A co z jawnością majątków polityków i ich rodzin????
Zwłaszcza tych, co jak Morawiecki, zrobili se rozdzielność majątkową i wszystko na żony poprzepisywali?
Kiedyś najpierw tego żądaliście (jako opozycja), potem obiecaliście (jako rządzący), a gdy was wreszcie przymuszono - zamietliście pod dywan TK.
TAK POSTĘPUJĄ LUDZIE UCZCIWI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO UKRYCIA? TAK???
A z ciekawostek, to zauważyłem, że chyba i Matecki zrobił se rozdzielność majątkową. Ciekawe czemu...
Wielka afera. Morawiecki czy Szumowski też mieliby problem z wytłumaczeniem legalności majątku żon. Dlatego projekt leży i czeka na ostatnie podpisy. Dodam tylko, że mowa o 70mln na kilka osób. A taki Sasin puścił na makulaturę sam 70mln i co? I nic się nie stało. Szumowski parę baniek na maseczki, kilkaset na respiratory i następne kilkanaście na lipne testy. I co? I nic się nie stało. Jakie przeszukanie czy prokurator? A co z kopertą dla księdza i w ogóle sprawą srebrnej? A co ze słynnymi tornistrami pani europoseł? I czemu Morawiecki nie ma sprawy ws. odwołania koronawirusa i narażenia zdrowia i życia ludzi? Swojaków nie ruszycie
Giertych to m.in. MAFIA WŁOSKA !!!!
ujawnijcie tą mafie !!!!!?
dochody,przychody itd....????
Polska to musi usłyszeć, no i
oddaj panie G. 5 MLN
za wyjście z więzienia !
zabrakło pary w ustach !!! ???
proszę tłumacz się POlaką!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty