Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Zakończyła się akcja gaśnicza po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Kostrzynie nad Odrą. Trwa przeszukiwanie całkowicie zniszczonej części budynku.
Z relacji świadków wynika, że tuż po wybuchu z domu zdążyły wybiec dwie kobiety. Akcja gaśnicza została zakończona, brało w niej udział siedem zastępów straży.

- Konstrukcja budynku uległa zniszczeniu, był objęty pożarem. Z informacji wynikało, że tuż po wybuchu budynek opuściły dwie kobiety. Zostały one objęte opieką medyczną, potem zostały przekazane do pogotowia ratunkowego. Działania gaśnicze dosyć sprawnie zostały zakończone, ale teraz trwają prace związane z przeszukaniem i zabezpieczeniem budynku, bo musimy mieć pewność, że nikt wewnątrz nie został. Z relacji świadków wynika, ze dom był pusty, ale musimy to sprawdzić - mówi rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim, st. kpt. Dariusz Szymura.

Jak dodał rzecznik lubuskich strażaków, na miejscu pracują również zespoły pogotowia energetycznego, gazowników oraz nadzór budowlany.
- Działania gaśnicze dosyć sprawnie zostały zakończone, ale teraz trwają prace związane z przeszukaniem i zabezpieczeniem budynku, bo musimy mieć pewność, że nikt wewnątrz nie został. Z relacji świadków wynika, ze dom był pusty, ale musimy to sprawdzić - mówi rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim, st. kpt. Dariusz Szymura.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty