Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

B. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Fot. Michał Józefaciuk, senat.gov.pl. wikipedia.org
B. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Fot. Michał Józefaciuk, senat.gov.pl. wikipedia.org
Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zachorował na Covid-19. O swoim zakażeniu koronawirusem poinformował w jednej z sieci społecznościowych. To kolejny przypadek zakażenia SARS-CoV-2 wśród znanych ukraińskich polityków.
Petro Poroszenko napisał, że jego test na obecność koronawirusa okazał się pozytywny. Jak dodał, w związku z tym musi zrobić przerwę w swoich podróżach po regionach Ukrainy i pozostać na leczeniu w domu.

Zaapelował do Ukraińców, aby się zachowywali środki ostrożności przed zakażeniem wirusem. Obecnie na Ukrainie trwa kampania przed zaplanowanymi na koniec października wyborami samorządowymi.

Żona byłego prezydenta - Maryna Poroszenko startuje jako "jedynka" na liście „Europejskiej Solidarności” do kijowskiej rady miasta.

We wtorek o swoim zakażeniu koronawirusem poinformowała szefowa partii „Hołos” Kira Rudyk. Niedawno z Covid-19 wyleczyła się liderka partii „Batkiwszczyna” - była premier Julia Tymoszenko. Wcześniej zakażenie koronawirusem przeszła też żona obecnego prezydenta Ołena Zełenska.

Na Ukrainie od początku epidemii zanotowano ponad 200 tysięcy przypadków SARS-CoV-2. Ostatniej doby zdiagnozowano ponad 3600 nowych przypadków.
Relacja Pawła Buszki (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty