Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.facebook.com/niepokorni.niezlomni.wykleci.
źródło: https://www.facebook.com/niepokorni.niezlomni.wykleci.
Poznaliśmy laureatów XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni.
Nagrody zostały przyznane w kilku kategoriach. Festiwal NNW jest wydarzeniem podczas, którego prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne i dokumenty radiowe ukazujące historię zmagań o wolność i niepodległość w Polsce, i w krajach bloku komunistycznego. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.

Nagrodę w konkursie dokument radiowy, ufundowaną przez Polskie Radio, otrzymał Kamil Hypki za audycję "Sześciu z Żagania", która opowiada o spektakularnej i tragicznej ucieczce więźniów z niemieckiego stalagu w Żaganiu, w którym wzięło udział także sześciu Polaków.

Zdecydowana większość została złapana, a pięćdziesięciu lotników - wśród nich niestety szóstka moich bohaterów - została stracona.

W kategorii międzynarodowych filmów fabularnych zwyciężył węgierski obraz "Wieczna zima" w reżyserii Attila Szász o czym poinformował przewodniczący jury Lech Majewski. Węgrzy z niemieckimi nazwiskami, którzy są wysłani do Donbasu, żeby pracowali w kopalniach. W tym świecie rodzi się uczucie, które pozwala im przetrwać.

W Konkursie Polskich Filmów zwyciężył dokument "Orzech". Zawsze chciałem być wśród ludzi" autorstwa Małgorzaty Piejko i Damiana Żurawskiego.

Wszystkim laureatom, a szczególnie naszemu koledze po fachu Kamilowi Hypkiemu z Radia Zachód, serdecznie gratulujemy!
Relacja Witolda Banacha [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty