Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W poniedziałek wieczorem, przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, odbędzie się narada kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Temat: jak będzie wyglądał rząd po rekonstrukcji.
Już teraz wiadomo, że najpewniej funkcję wicepremiera obejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali również, że liczba ministerstw zostanie ograniczona. Efektem ostatnich ustaleń PiS z koalicjantami jest to, że Solidarna Polska i Porozumienie otrzymają po jednym resorcie.

Wszystko wskazuje na to, że do rządu - w randze wicepremiera - wejście Jarosław Kaczyński - powiedział na antenie TVP rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak dodał, "specjalny komitet, który miałby powstać, również usprawni funkcjonowanie jednego z najważniejszych obszarów".

Doradca prezydenta Paweł Sałek powiedział w Polski Radiu 24, że Polska - zwłaszcza w obliczu kryzysu - potrzebuje stabilnego rządu. Wskazywał, że kontynuacja rządów Zjednoczonej Prawicy jest konieczna ze względu na problemy gospodarcze, które dotykają świat, Europę, a w konsekwencji także i Polskę.

W sobotę liderzy Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski podpisali nową umowę koalicyjną. O sukcesie rozmów koalicyjnych poinformowali wygłaszając wspólne oświadczenie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że podpisanie porozumienia to dobra wiadomość, bo oznacza kolejne trzy dobre lata dla Polski.

Szczegóły rekonstrukcji rządu mają zostać natomiast zatwierdzone w najbliższych tygodniach.
Relacja Karola Surówki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty