Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Antoni Macierewicz. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Antoni Macierewicz. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz powiedział, że wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu ma przełomowe znaczenie.
Gość Polskiego Radia 24 dodał, że decyzja ta jest podyktowana skalą wyzwań, jakie dzisiaj stoją przed Polską: - Wyzwań, które wymagają zaangażowania prezesa rządzącej partii, tak żeby była taka bardzo zdecydowana jednolitość działania. Mamy szereg kwestii, które są fundamentalne dla przyszłości Polski, jak na przykład sprawy wymiaru sprawiedliwości. To są olbrzymie problemy gospodarcze, zwłaszcza w sferze energetycznej. To są także sprawy geopolityczne, związane z bezpieczeństwem Polski. Widzimy co się dzieje na Białorusi.

Wedle zapowiedzi polityków partii rządzącej, prezes PiS ma objąć stanowisko wicepremiera nadzorującego ministerstwa sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i obrony narodowej.
Gość Polskiego Radia 24 dodał, że decyzja ta jest podyktowana skalą wyzwań, jakie dzisiaj stoją przed Polską: - Wyzwań, które wymagają zaangażowania prezesa rządzącej partii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty