Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.unian.info/society/an-26-crash-accident-reported-with-plane-carrying-cadets-11160527.html
źródło: https://www.unian.info/society/an-26-crash-accident-reported-with-plane-carrying-cadets-11160527.html
Co najmniej 25 osób zginęło w katastrofie wojskowego An-26. Maszyna z uczniami szkoły lotnictwa rozbiła się w obwodzie charkowskim.
Wcześniejsze informacje mówiły o 18 ofiarach śmiertelnych. Tymczasem wiceszef MSW, Anton Heraszczenko podał, że w katastrofie zginęło co najmniej 25 osób, a dwie w ciężkim stanie znajdują się w szpitalu.

Los czterech kolejnych osób nie jest znany.

Na miejscu zdarzenia ratownicy prowadzą akcję poszukiwawczą. Według wiceszefa MSW, na pokładzie samolotu znajdowało się 28 osób, w tym członkowie załogi i studenci szkoły lotniczej ukraińskich sił powietrznych.

Do katastrofy doszło w pobliżu lotniska.

Według wstępnych informacji na krótko przed katastrofą w maszynie przestał działać jeden z silników. Dokładne przyczyny zdarzenia ma zbadać powołana w tym celu państwowa komisja.

Prezydent Andrzej Duda przesłał depeszę kondolencyjną do Prezydenta Ukrainy Wołodomyra Zełenskiego w związku z katastrofą.

"Poruszony wiadomością o tragicznej w skutkach katastrofie samolotu, na którego pokładzie znajdowali się studenci Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy, składam na Pana ręce, w imieniu Narodu Polskiego i własnym, wyrazy głębokiego współczucia. Zapewniam, że w tych bolesnych chwilach łączymy się w smutku i żałobie z rodzinami ofiar i całym Narodem Ukraińskim" - napisał Andrzej Duda.
Relacja Pawła Buszki (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty