Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Politycy koalicji rządzącej mówią o "pozytywnych sygnałach” i "krokach w dobrym kierunku”, jeśli chodzi o przyszłość Zjednoczonej Prawicy.
W czwartek późnym wieczorem przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyła się kolejna narada kierownictwa PiS w sprawie tego, jak w przyszłości może wyglądać koalicja z Solidarną Polską i Porozumieniem.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska napisała wieczorem na twitterze, że kierownictwo PiS dokonało oceny osiągniętego porozumienia z klubami koalicyjnymi. Jego istotą - jak dodała - jest wola wspólnej i solidarnej pracy dla Polski.

W piątek na pewno prowadzone będą dalsze rozmowy wśród koalicjantów, ale politycy Zjednoczonej Prawicy mówili w czwartek o krokach w dobrym kierunku. Według lidera Porozumienia, Jarosława Gowina, w ciągu kilku dni może zostać przygotowana nowa umowa koalicyjna.

- Każdy kryzys to szansa na zmiany na lepsze. Bardzo cieszymy się z sygnałów świadczących o tym, że te nieporozumienia przechodzą do przeszłości - powiedział.

Również wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel wyraził nadzieję, że Zjednoczona Prawica pozostanie zjednoczona.

- Wiadomo, że chcielibyśmy realizować ten program, z którym wygraliśmy wybory mając stabilną większość parlamentarną - mówił.

O potrzebie zachowania koalicji mówił wcześniej także lider Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro. Zjednoczoną Prawicę nazwał dobrym projektem.
Relacja Karola Surówki (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty