Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jarosław Gowin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jarosław Gowin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prezes Porozumienia Jarosław Gowin uważa, że przedterminowe wybory lub rząd mniejszościowy pogrążyłby kraj w kryzysie.
Polityk przekonywał w Pruszczu Gdańskim, że obóz rządowy powinien zachować integralność.

"Czekają nas zmiany, jednak musimy stanowić jedność" - mówił były minister nauki. - Każdy kryzys to jest szansa na zmianę na lepsze. Bardzo cieszymy się z sygnałów świadczących o tym, że te nieporozumienia przechodzą do przeszłości. Jestem przekonany, że w najbliższych dniach zawarta zostanie nowa umowa koalicyjna i w jej konsekwencji powstanie nowy rząd. Osiągnęliśmy stuprocentową zgodę, co do tego, jak ma wyglądać rola Porozumienia w przyszłym rządzie.

Porozumienie zapowiedziało również, że po zakończeniu prac w Senacie podejmie decyzję jak głosować w sprawie tak zwanej "Piątki dla zwierząt".

W Sejmie projektu nie poparli posłowie wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy Solidarnej Polski, a członkowie Porozumienia wstrzymali się od głosu. Zapisom sprzeciwiała się też część polityków PiS, a 15 posłów tej partii zostało zawieszonych w prawach członków ugrupowania.

Część polityków Zjednoczonej Prawicy mówiło wtedy o końcu koalicji i możliwym rządzie mniejszościowym. Dalsze losy i kształt rządu mają być ustalane między innymi na czwartkowym posiedzeniu prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości
"Czekają nas zmiany, jednak musimy stanowić jedność" - mówił były minister nauki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty