Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Michał Dworczyk. https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Dworczyk
Michał Dworczyk. https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Dworczyk
Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk pytany o możliwość dołączenia do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że byłoby to dobre rozwiązanie.
W środę o takiej możliwości pisała między innymi PAP. Jak podała, powołując się na "źródło, zbliżone do rządu", prezes PiS miałby zostać szefem komitetu do spraw bezpieczeństwa i nadzorowałby resorty sprawiedliwości, obrony i MSWiA.

Michał Dworczyk powiedział, że obecność prezesa Kaczyńskiego w rządzie działałaby stabilizująco. Zdaniem szefa KPRM, dzięki takiemu rozwiązaniu można liczyć na większą refleksję u koalicjantów niż do tej pory.

Minister Dworczyk wskazywał też na potrzebę nadzoru w obszarze bezpieczeństwa. Mówił, że taką potrzebę wskazywały różnego rodzaju ćwiczenia, w tym ćwiczenia natowskie.

Dodał, że prezes Jarosław Kaczyński jako najbardziej doświadczony polityk na polskiej scenie politycznej byłby świetną osobą, aby pokierować tym obszarem. Szef KPRM mówił też, że współpraca między prezesem Jarosławem Kaczyńskim a premierem Mateuszem Morawieckim układa się bardzo dobrze. Ta współpraca - zdaniem ministra - wytworzyłaby bardzo korzystną synergię dla rządu.

W środę o przyszłości Zjednoczonej Prawicy i Prawa i Sprawiedliwości rozmawiało kierownictwa ugrupowania w warszawskiej siedzibie partii. W rozmowach uczestniczyli prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i wiceszefowie ugrupowania Beata Szydło oraz Mariusz Kamiński.
Szef KPRM mówił też, że współpraca między prezesem Jarosławem Kaczyńskim a premierem Mateuszem Morawieckim układa się bardzo dobrze. Ta współpraca - zdaniem ministra - wytworzyłaby bardzo korzystną synergię dla rządu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty