Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / DariuszSankowski (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / DariuszSankowski (CC0 domena publiczna)
We wtorek strona rządowa zasiądzie do rozmów z Liderami Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. To efekt trwających od poniedziałku protestów w śląskich kopalniach.
W ocenie strony społecznej przyjazd rządowej delegacji na Śląsk to m.in. efekt pogotowia strajkowego i podziemnych akcji protestacyjnych. Związkowcy podkreślają jednak, że rozpoczęcie rozmów nie oznacza zawieszenia lub przerwania protestu, ani też odwołania zapowiadanej na piątek manifestacji w rudzie śląskiej.

Według danych PGG po porannej zmianie w kopalniach "Ruda", "Piast", "Ziemowit" oraz "Wujek" pozostało stu dziesięciu górników. Rano odbyły się tam masówki w których nawoływano do wsparcia protestujących.

Górnicy protestują wobec obecnej sytuacji w sektorze wydobywczym. Jak twierdzą, zakładom na Śląsku grozi zamknięcie, a dotychczasowe rozmowy ze stroną rządową niewiele wniosły.

O godzinę 13:00 w Katowicach mają się rozpocząć rozmowy liderów Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego z rządową delegacją.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty