Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Pałac Prezydencki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Pałac Prezydencki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Ustawa o ochronie zwierząt, a także sytuacja w kraju i polityka międzynarodowa - to tematy wtorkowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Początek rozmów w południe w Pałacu Prezydenckim.
Jak mówił szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski jednym z tematów będzie ustawa wprowadzająca między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego. Proponowane przepisy po uchwaleniu przez Sejm trafiły do Senatu.

- pan prezydent pozostawia sprawę w rękach parlamentarzystów, bo taka jest jego zasada od samego początku. Dopóki ustawa jest procedowana w parlamencie, to pan prezydent zostawia tę sprawę parlamentarzystom. O spotkanie poprosił pan marszałek Grodzki, chce przedyskutować tematy - jak zapowiadał w rozmowach z nami - ustaw, które są na agendzie parlamentarnej - poinformował Krzysztof Szczerski.

Niewykluczone, że kolejnym tematem rozmów będzie nowelizacja ustawy o Radzie Mediów Narodowych. Przepisy wprowadzają procedurę związaną z powołaniem przez prezydenta członka Rady w przypadku wygaśnięcia członkostwa przed upływem kadencji.

Wiceszefowa Centrum Informacyjnego Senatu, Anna Godzwon przekazała, że spotkanie marszałka z prezydentem umówiono przed kryzysem w Zjednoczonej Prawicy wywołanym między innymi głosowaniem nad Piątką dla Zwierząt.

Jak podkreśliła, rozmowy będą dotyczyć bieżącej sytuacji w kraju, ale też spraw międzynarodowych, gdyż marszałek Grodzki będzie organizował zgromadzenie parlamentarne parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy.
- O spotkanie poprosił pan marszałek Grodzki, chce przedyskutować tematy - jak zapowiadał w rozmowach z nami - ustaw, które są na agendzie parlamentarnej - poinformował Krzysztof Szczerski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty