Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Swiatłana Cichanouska. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Swiat%C5%82ana_Cichanouska
Swiatłana Cichanouska. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Swiat%C5%82ana_Cichanouska
Liderka białoruskiej opozycji Swiatła Cichanouska zaapelowała w Brukseli o unijne sankcje wobec reżimu w Mińsku i wstrzymanie wsparcia finansowego dla władz. Swiatłana Cichanouska spotkała się z dziennikarzami po wspólnym śniadaniu z unijnymi ministrami spraw zagranicznych.
Swiatłana Cichanouska powiedziała, że rozumie, iż Unia ma swoje powody, dla których jeszcze nie podjęła decyzji o sankcjach, ale wyraziła nadzieję, że kraje członkowskie zakończą przedłużające się rozmowy.

Restrykcje blokuje Cypr domagając się sankcji wobec Turcji za wiercenia na Morzu Śródziemnym. Liderka białoruskiej opozycji przedstawiła też postulaty.

- Proszę, nie przekazujcie pieniędzy Białorusi, które są zarządzane przez władze w Mińsku, bo służą zabijaniu ludzi. Proszę, nie uznawajcie Aleksandra Łukaszenki, Rada Koordynacyjna jest obecnie jedynym oficjalnym przedstawicielem białoruskiego narodu - mówiła Swiatłana Cichanouska.

Liderka białoruskiej opozycji podkreśliła, że kolejnym krokiem muszą być nowe wybory prezydenckie na Białorusi. Zapowiedziała też, że nie będzie kandydować, bo jej zdaniem kraj potrzebuje ekonomisty na czele, który będzie się musiał zmierzyć z kryzysem gospodarczym.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty