Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Holender Fabio Jakobsen jest w stanie śpiączki farmakologicznej, a lekarze walczą o jego życie. Kolarz uległ makabrycznemu wypadkowi na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach.
Przy prędkości około 80 km/h został zepchnięty na barierki przez swojego rodaka Dylana Groenewegena, który jako pierwszy minął linię mety. Sędziowie zdyskwalifikowali Groenewegena i wykluczyli z wyścigu.

Pierwsze miejsce zostało przyznane Jakobsenowi, drugie Francuzowi Marcowi Sarreau, a trzecie Słoweńcowi Luce Mezgecowi. Najlepszy z Polaków Szymon Sajnok został sklasyfikowany na 6. miejscu.

- Został popełniony faul, taki faul, którego się nie robi, bo - tak jak mogliśmy zauważyć - peleton był już bardzo rozciągnięty. Tutaj nie było, że cały taki tłok jechał, to była czysta sytuacja. Widzieliśmy jak zjeżdżał ten zawodnik, który spowodował tę kraksę do boku, do boku, do boku, aż po prostu przycisnął Jacobsena łokciem, wcisnął go w barierki. To jest na pewno bardzo, bardzo nie fair, bardzo brzydkie, na pewno czeka go dyskwalifikacja i myślę, że jeszcze inne konsekwencje z tym związane. Miejmy nadzieję, że ten wypadek nie skończy się śmiertelnie - komentuje Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne.

Organizatorzy odwołali ceremonię dekoracji. Na metę przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
- Miejmy nadzieję, że ten wypadek nie skończy się śmiertelnie - komentuje Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty