Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rozpoczęcie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego 4 czerwca 2014. źródło: wikipedia.org.
Rozpoczęcie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego 4 czerwca 2014. źródło: wikipedia.org.
Prezydium Koalicji Obywatelskiej zdecydowało, że w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym klub będzie reprezentowała tylko kilkunastoosobowa delegacja.
Znajdą się w niej między innymi marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wiceprzewodniczący klubu Robert Kropiwnicki mówi, że poprzez tą decyzję KO chce wyrazić swój sprzeciw wobec przebiegu wyborów prezydenckich, które w ocenie polityków Koalicji Obywatelskiej nie były wolne i uczciwe. Zdaniem Kropiwnickiego Andrzej Duda obraził podczas kampanii wielu Polaków za co nie przeprosił. Poseł KO dodaje, że nie można wyrażać zgody na to wszystko poprzez swoją obecność na Zgromadzeniu Narodowym.

Wbrew wcześniejszym deklaracjom w Zgromadzeniu Narodowym nie będzie uczestniczył również przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Zdaniem rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anity Czerwińskiej politycy PO swoją postawą pokazują, że traktują państwo w sposób przedmiotowy. Stwierdza, że mamy do czynienia z niepoważnym zachowaniem niepoważnych ludzi, którzy nie potrafią pogodzić się z porażką wyborczą. Dodaje, że według PO demokracja jest tylko wtedy, kiedy ta partia wygrywa i rządzi.

W ocenie Czerwińskiej politycy Platformy traktują państwo w sposób instrumentalny i nie potrafi okazać szacunku nawet w tak wyniosłym wydarzeniu, jak zaprzysiężenie wybranego w demokratycznych wyborach prezydenta Polski.

Podczas Zgromadzenia Narodowego prezydent Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na II kadencję. Uczestnictwo w Zgromadzeniu Narodowym zapowiada większość posłów PiS, Lewicy, PSL i Konfederacji. Zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 10.

W poniedziałek Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyborów prezydenckich. Sąd uznał, że żadne z uchybień wskazanych w rozpoznanych protestach wyborczych, jak również wszystkie one łącznie, nie dają podstaw do kwestionowania wyborów.
Robert Kropiwnicki mówi, że poprzez tą decyzję KO chce wyrazić swój sprzeciw wobec przebiegu wyborów prezydenckich.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty