Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Pijany kierowca Porsche uciekał przed policją ulicami Sopotu. Po drodze spowodował kolizję i próbował przejechać jednego z funkcjonariuszy. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty.
Wszystko zaczęło się na ulicy Hallera. Kierowca sportowego auta spowodował kolizję z innym samochodem. W pobliżu był pieszy patrol policji, który próbował zatrzymać sprawcę. Ten nie zareagował i ruszył w kierunku funkcjonariusza. Policjant zdążył odskoczyć, a auto uciekło.

Do pościgu przyłączyły się inne patrole. Po chwili jeden z nich zauważył poszukiwane porsche. Kierujący nie zareagował na sygnały do zatrzymania i uciekł w ulicę Powstańców Warszawy. Tam stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w zaparkowane auto. Próbował jeszcze uciec na piechotę, ale policjanci dogonili go i zatrzymali.

45-latek z Warszawy był agresywny i znieważał policjantów. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna niedawno stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości.

Po wytrzeźwieniu usłyszał 4 zarzuty przestępstwa i 4 wykroczenia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty