Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / resprouk (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / resprouk (CC0 domena publiczna)
Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, że służby państwowe będą podejmowały bardziej intensywne działania w celu egzekwowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.
Dodał, że nie dyskutowano dziś ewentualnego podwyższenia kar za nieprzestrzeganie przepisów sanitarnych.

Rzecznik rządu podkreślił, że ściślejsze kontrole będą dotyczyły potencjalnych ognisk zakażeń.

- Jest większe zapotrzebowanie, aby organy państwowe, które są za to odpowiedzialne, takie jak Inspekcja Sanitarna czy Inspekcja Pracy, jeśli chodzi o pracowników, czy nawet policja, żeby podejmowały działania w celu egzekwowania, w szczelności w celu ochrony osób w przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy, kina. W miejscach, gdzie jest więcej ludzi - powiedział Müller.

Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego dyskutował w piątek nad schematem regionalizacji walki z epidemią koronawirusa. Nie podjęto żadnych wiążących decyzji w kwestii przywrócenia lub ustanowienia nowych obostrzeń sanitarnych związanych z COVID-19.

W ciągu ostatniej dobry w Polsce zanotowano 657 nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższa dobowa liczba przypadków od początku pandemii. Zmarło 7 osób.

Łączna liczba ofiar COVID-19 wzrosła do 1 716, a zakażeń do 45 688. Dotychczas wyzdrowiało 33 987 osób, które były zakażone koronawirusem.
Rzecznik rządu podkreślił, że ściślejsze kontrole będą dotyczyły potencjalnych ognisk zakażeń.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty