Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Ostatniej doby we Włoszech zmarło 21 osób zakażonych koronawirusem. Fot. www.pixabay.com/photo-516005 (domena publiczna)
Ostatniej doby we Włoszech zmarło 21 osób zakażonych koronawirusem. Fot. www.pixabay.com/photo-516005 (domena publiczna)
Ostatniej doby we Włoszech zmarło 21 osób zakażonych koronawirusem; o sześć więcej niż w piątek. Zanotowano też więcej zakażeń. Sytuacja epidemiologiczna nadal poprawia się, ale w wolniejszym tempie niż tydzień temu.
W sobotę stwierdzono 235 nowych przypadków, o 12 więcej niż w piątek. Najwięcej, blisko 100 zanotowano w Lombardii. Niepokoi też sytuacja w Emilii Romanii, gdzie wykryto ponad 50 przypadków i w Lacjum ze stolicą w Rzymie - 31 nowych zakażeń.

Jak wyjaśnia ministerstwo zdrowia coraz więcej nowych przypadków to efekt zakażeń od osób przybyłych z zagranicy. Tylko w 5 z 20 włoskich regionów nie zanotowano nowych przypadków.

Z drugiej strony liczba leczących się na koronawirusa ciągle spada. Na dziś jest to ponad 14,5 tysiąca osób. Zanotowano blisko 500 wyleczeń. Poniżej 1 tysiąca spadła liczba pacjentów w szpitalach. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 71 chorych, najmniej od końca lutego.
Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty