Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/United_States_Armed_Forces.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/United_States_Armed_Forces.
Amerykańskie władze na razie nie potwierdzają oficjalnie informacji o planowanym wycofaniu 9,5 tysiąca wojsk amerykańskich z Niemiec i przeniesienia części z nich do Polski.
Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Ullyot przekazał Polskiemu Radiu oświadczenie, którym poinformował, że Biały Dom na razie nie ma nic do ogłoszenia w tej sprawie.

"W tej chwili nie mamy żadnego komunikatu ale prezydent Trump, jako głównodowodzący siłami zbrojnymi, stale dokonuje oceny najbardziej optymalnego rozlokowania wojsk USA za granicą” - głosi oświadczenie przekazane Polskiemu Radiu przez rzecznika Narodowej Rady Bezpieczeństwa przy Białym Domu Johna Ullyota. "Stany Zjednoczone pozostają wierne współpracy z bliskim sojusznikiem jakim są Niemcy w sprawach wspólnej obronności, oraz wszystkich innych ważnych kwestiach” - dodał Ullyott.

Dziennik Wall Street Journal poinformował, że doradca Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien skierował do Pentagonu memorandum o wycofaniu z Niemiec 9,5 tysiąca amerykańskich żołnierzy. Według agencji Reuters część nich zostałaby rozlokowana w innych krajach sojuszniczych, w tym w Polsce, a pozostali wróciliby do kraju. Pentagon nie skomentował tej informacji.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty