Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / cow5318 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / cow5318 (CC0 domena publiczna)
We Francji po raz pierwszy od początku epidemii spada liczba pacjentów hospitalizowanych i ciężkich przypadków.
Przez kolejny siódmy dzień spada także liczba ciężko chorych wymagających umieszczenia pod respiratorem. Zarejestrowano nieco ponad sześć tysięcy czterysta takich osób, o czym poinformował Jerome Salomon, Naczelny Inspektor Zdrowia.

Jerome Salomon podkreślił, że jednym z elementów ograniczających ekspansję koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie kwarantanny. Wyjaśniał, że takie postępowanie jest konieczne, by wspólny wysiłek dalej przynosił dobre rezultaty, to znaczy, aby ulżył bardzo obciążonej służbie zdrowia i pozwolił uniknąć ludzkich dramatów oraz uratować jak największą liczbę ludzi.

Jerome Salomon powiedział, że wszyscy pacjenci cierpiący na inne choroby, przewlekłe lub nagłe, mogą korzystać z wykwalifikowanej pomocy medycznej. Także w lżejszych przypadkach z telekonsultacji, które zdały egzamin.

Profesor Jerome Salomon jednocześnie zaznaczył, że palenie, w dużych ilościach papierosów, sprawia, że takie osoby są w większym stopniu narażone na powikłania związane z chorobami dróg oddechowych wynikającymi z zakażenia się koronawirusem.
Relacja Marka Brzezińskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty