Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Przy słonecznej pogodzie kierowcy lubią zadbać o swoje auta. W czasie epidemii o myjniach samochodowych możemy jednak zapomnieć. Policjanci pilnują, czy kierowcy nie korzystają z takich miejsc.
- Kilku z nich już dostało mandaty - mówi sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Poinformował, że na jednej z myjni samoobsługowych w Olsztynie funkcjonariusze podjęli interwencję wobec trzech mężczyzn, którzy naruszyli przepisy związane z ogłoszonym stanem epidemii na obszarze kraju. Andrzej Jurkun zaznaczył, że "mężczyźni mieli świadomość obowiązujących ograniczeń, które zlekceważyli". 68-latek i dwóch 42-latków zostało ukaranych mandatami.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowymi obostrzeniami służącymi walce z epidemią, można wychodzić z domów tylko w najważniejszych potrzebach życiowych, a do takich nie należy mycie auta.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Zwykłe rozporządzenie ograniczające prawa wolnościowie obywatela jest niekonstytucyjne.
Z prawnego punktu widzenia - to zwykłe bezprawie.
Tylko ustawą można ograniczyć prawa i wolności obywatelskie.
Albo rozporządzeniem z mocą ustawy. które wydawane są w trakcie stanów nadzwyczajnych.
A TAKIEGO STANU NIE MA. Kaczyński oświadczył, że wszystko jest OK...
Rada: nie przyjmować takich bezprawnych kar. Sąd powinien je unieważnić, jako ewidentnie bezprawne.
Oczywiście idiotyzmem jest wyłażenie z domu aby umyć auto. Zasadnym jest - dla własnego i rodziny dobra - pozostać w domu.
Tym niemniej PiS ogranicza nasze prawa BEZPRAWNIE.
Dokładnie to jest napisane że można robić czynności niezbędne dla zdrowia psychicznego. A co jeśli ktoś jest chory jak ma brudny samochód? ;) Swoją drogą to ile jeszcze politycy partii rządzących będą kłamać że państwo funkcjonuje normalnie?
@Jan Nowak

Co do kar to ja bym jednak przyjął, mimo wszystko. Jak nie przyjmiesz to możesz dostać grzywnę od Pani Jadzi z Sanepidu w wysokości 5-30tys, zależy jaki będzie mieć humor. A tak, jak dostaniesz mandat to sprawa zamknięta i można się rozejść.
@Jan Nowak A słyszałeś o ustawie z 2002 roku o przeciwdziałaniu chrobom zakźnym. Rozporządzenie jest na kanwie tej ustawy, więc wszystko jest zgodnie z prawem
@kerog - a słyszałeś o Konstytucji?
art. 31:
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. OGRANICZENIA w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane TYLKO W USTAWIE i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Tak więc zwykłe rozporządzenie, jako akt wykonawczy do ustawy, nie spełnia tego wymogu.
PiS dokonuje ograniczenia konstytucyjnych praw i wolności obywatelskich z naruszeniem Konstytucji. Świadomie.
Wykorzystują tragedie ludzkie do swoich partyniackich celów.
Do tego nie ogłaszając stanu klęski żywiołowej de facto okradają tych, którzy by mogli ubiegać się o odszkodowania od państwa za straty.
To nieludzka partia kierowana przez nieludzkiego Pana.
Swoją drogą, ciekawe ile partoli Policji było dzisiaj i sprawdzało czy w kościele jest przepisowa liczba osób. W końcu dziś niedziela palmowa, sporo kościołów pewnie miało więcej wiernych niż jest to zezwolone.
Nie przyjmować mandatów. Te ich mandaty są niezgodne z konstytucją. Nie mogą zmieniać prawa bez wcześniejszego wprowadzeniu stanu wyjątkowego.
Ewidentne działanie na szkodę wszystkich przedsiębiorców. Poza tym wg tych... wiecie kogo... 60 osób w olbrzymim lesie bez kontaktu jest groźniejsze niż 60 osób metr od siebie w kolejkach przed i w sklepach. Ograniczają nam to już chyba dla zabawy albo własnych potrzeb i to bez prawnie, odebrali Polakom wolność i może w końcu to przenosi niektórym do łba w związku z tymi no.... wiecie kim.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty