Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity
Epidemia koronawirusa to trudny czas dla polskiej kolei - mówił prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński.
Od 15 marca nie funkcjonują połączenia międzynarodowe, o ponad 80 procent spadła liczba pasażerów przewozów regionalnych, a z usług spółki Intercity zrezygnowało ponad 90 proc. klientów.

O 30 procent zmniejszyła się również częstotliwość kursowania pociągów, ale jak zaznacza prezes PKP Krzysztof Mamiński, na żadnym odcinku nie wstrzymano połączeń. Ponadto, składy PKP Intercity i spółka Wars pomagają w realizacji programu "LOT do domu".

Kolei wprowadziła również pakiet osłonowy dla najemców należących do niej lokali. Oprócz tego, w tym samym okresie, PKP zawiesiły pobieranie opłaty dworcowej od przewoźników kolejowych. Później zostanie ona dostosowana do rzeczywistych postojów pociągów.

Prezes Polskich Kolei Państwowych Krzysztof Mamiński powiedział również, że spółki z Grupy PKP przez swoją fundację przekazały 5 milionów złotych na zakup niezbędnego sprzętu diagnostycznego do badań. W ramach pomocy spółka Wars przygotowuje również posiłki dla lekarzy i pielęgniarek w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Jak poinformował także Krzysztof Mamiński, w przyszłym tygodniu PKP otworzy specjalny ośrodek, w którym pracownicy jednego z wrocławskich szpitali będą mogli odpoczywać po pracy.

Fundacja Grupy PKP pozostaje tez zaangażowana w pomoc emerytom i rencistom, a firma szyjąca mundury dla kolejarzy szyje maseczki ochronne, które są następnie dystrybuowane przez PKP.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty