Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej w czasie patrolu na granicy polsko-niemieckiej. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej w czasie patrolu na granicy polsko-niemieckiej. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Osiem i pół tysiąca żołnierzy jest dziś zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że wzrosło między innymi wsparcie żandarmerii, która od kilku dni współpracuje z policją i wystawia mieszane patrole.
Razem z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej w takie patrole jest dziś zaangażowanych trzy tysiące mundurowych. Sprawdzają, czy Polacy przestrzegają wprowadzonych kilka dni temu kolejnych zaleceń, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dlatego wojskowo-policyjne patrole pojawiają się w parkach, na skwerach, bulwarach i nadmorskich plażach.

Wojsko działa także na granicach. Do wspólnych zadań ze Strażą Graniczną oddelegowano w sobotę 1600 żołnierzy. Część z nich stanowią wojskowi z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Żołnierze z tej jednostki od kilkunastu dni wykonują przede wszystkim zadania na tak zwanej zielonej granicy. Sprawdzają zamknięte z powodu epidemii przejścia drogowe, mosty, węzły kolejowe na granicach z Niemcami i Czechami oraz kładki dla pieszych zlokalizowane w rejonach przygranicznych.
Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że wzrosło między innymi wsparcie żandarmerii, która od kilku dni współpracuje z policją i wystawia mieszane patrole.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty