Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wychodzenie z domu możliwe jest tylko w niezbędnych sytuacjach, a naruszanie obowiązujących przepisów dotyczących zwalczania koronawirusa będzie surowo karane - informuje policja.
Rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka powiedział, że na ulicach będzie można spotkać więcej patroli policji wspieranych przez funkcjonariuszy innych służb. W użyciu będą też śmigłowce i drony, a także patrole konne. Chodzi o to, aby szybko dotrzeć w miejsca, gdzie mogą się grupować ludzie - do parków, skwerów czy nad rzeki.

Rzecznik podkreśla, że miejsca rekreacji - takie jak parki czy plaże - będą objęte specjalną kontrolą. W takich najczęściej odwiedzanych miejscach będą patrole stałe.

- Nie ma sensu się tam wybierać - podkreślił inspektor Mariusz Ciarka i przypomniał, że w grę wchodzi nie tylko ryzyko zarażenia siebie lub innych, lecz także ryzyko wysokich mandatów.

Policjanci mogą nakładać kilkusetzłotowe mandaty lub kierować sprawę do Inspekcji Sanitarnej. Wtedy naruszanie przepisów może skutkować grzywną w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty