Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Z Nancy i z Metzu wyruszyły dwa ekspresy TGV, w których zainstalowano sprzęt do intensywnej terapii. Fot. pixabay.com / hpgruesen (CC0 domena publiczna)
Z Nancy i z Metzu wyruszyły dwa ekspresy TGV, w których zainstalowano sprzęt do intensywnej terapii. Fot. pixabay.com / hpgruesen (CC0 domena publiczna)
Trwa ewakuacja ciężko chorych pacjentów ze wschodniej części Francji. Placówki medyczne są przepełnione, na oddziałach intensywnej terapii tamtejszych szpitali brakuje łóżek.
Dwóch chorych w poważnym stanie zostało przewiezionych na pokładzie niemieckiego samolotu wojskowego ze wschodniej Francji, ze Strasburga, do Ulm w południowo-zachodnich Niemczech. Tymczasem z Nancy i z Metzu wyruszyły dwa ekspresy TGV, w których zainstalowano sprzęt do intensywnej terapii. Jeden z lekarzy nadzorujących transport chorych podkreślał, że ich stan jest ciężki, ale stabilny, i że zmieniał się w ostatnim czasie.

Pięćdziesięciu pacjentów przewieziono do szpitali w Nowej Akwitanii w rejonie Bordeaux, gdzie na oddziałach intensywnej terapii są wolne łóżka. Według części ekspertów, szczyt epidemii we wschodniej Francji i w stołecznym Ile-de-France przypadnie na początek kwietnia.

Z Burgundii śmigłowce wojskowe przewożą ciężko chorych do szpitali w Prowansji i w Alpach. Tam sytuacja w placówkach zdrowia po względem liczby wolnych łóżek jest znacznie lepsza.
Relacja Marka Brzezińskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty