Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.facebook.com/PllLOT
Fot. www.facebook.com/PllLOT
W ramach akcji Lot do Domu od 15 marca do kraju sprowadzono ponad 18 tysięcy polskich obywateli, wykonując 121 operacji lotniczych.
W piątek samoloty polecą po pasażerów między innymi do Bangkoku, Dublina, Amsterdamu. A to nie koniec sprowadzania do kraju osób, które z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i wstrzymania ruchu lotniczego oraz kolejowego nie mogły w normalnym trybie wrócić do kraju.

W kolejnych dniach planowane są rejsy z Dohy, Miami, Wiednia, Trondheim, Edynburga, Belgradu, Kijowa, Kiszyniowa i Podgoricy, a także z Zagrzebia, Brukseli, Londynu, Zurychu i Dublina.

Połączenia czarterowe planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, chcących wrócić do kraju. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu, dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u, dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

Kluczowe są kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową, 14-dniową kwarantannę.
Relacja Aleksandra Pszoniaka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty