Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Zarówno narty, jak i snowboard ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Która aktywność jest łatwiejsza? Większe bezpieczeństwo zapewniają narty? A może jednak to snowboard zwiększy nasze bezpieczeństwo na stoku? To bardzo często pojawiające się pytania. Chciałbyś poznać na nie odpowiedzi? Zachęcamy do krótkiej lektury!

Narty czy snowboard – co łatwiejsze?

Zarówno jazda zarówno na nartach, jak i na snowboardzie niesie ze sobą wiele radości, ale nie tylko. Okazuje się również, że oba sporty wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. To właśnie z ich pomocą można poprawić kondycję i krążenie krwi, usprawnić metabolizm, a nawet dotlenić organizm i wzmocnić swoje mięśnie. Jeśli zatem chcemy zachować dobre zdrowie i formę fizyczną, to na pewno warto pomyśleć o ich wprowadzeniu do swojej aktywności.

Tylko który sport będzie łatwiejszy? Narty? A może jednak snowboard? Podstawowa różnica pomiędzy nartami a snowboardem opiera się na zakresie ruchu nóg oraz pozycji, w której się zjeżdża. Wybierając snowboard, nogi będą przymocowane do jednej deski, a przy zjeździe trzeba wykorzystywać balans swojego ciała. Stawiając na jazdę na nartach, możemy uznać, że czeka nas nieco ułatwione zadanie, ponieważ nogi przymocowane są do dwóch nart, a my dodatkowo możemy wspierać się parką kijków.

Jednak praktyka pokazuje, że większość początkujących narciarzy ma problemy z koordynacją nart i kijków, więc również opanowanie utrzymania równowagi zajmuje nieco więcej czasu. Tym samym trudno wskazać, czy wybór powinien paść na snowboard, czy na narty, ponieważ w obu przypadkach czeka nas spore wyzwanie pod względem fizycznym i lepiej się do niego przygotować. Nieocenione może okazać się wsparcie fachowców, więc zanim wybierzemy się na stok, lepiej zgłosić się do wykwalifikowanego instruktora, a takich w dobrych ośrodkach nie brakuje.

Co jest bezpieczniejsze - snowboard czy narty?

Okazuje się, że również w tym przypadku trudno będzie wskazać jednoznaczną odpowiedź, ponieważ wszystko zależy od naszych predyspozycji, czy tego, jak będziemy zachowywać się na stoku. Jeśli postawimy na odpowiednie przygotowanie, dostosujemy się do warunków panujących na stoku i prędkości jazdy innych narciarzy, to zarówno jazda na nartach, jak i snowboardzie będzie dla nas bezpieczna. Z kolei jeśli stawiamy na brawurę, czy sprzęt, którego jakość budzi wątpliwości, to wiadomo, że możemy narazić się na różnego typu upadki, kontuzje, czy nawet złamania.

Jak wskazuje porównywarka ubezpieczeń podróżnych wakacyjnapolisa.pl osób, które wystawiają się na niebezpieczeństwo, jest naprawdę wiele, ale my nie musimy się do nich zaliczać. Pamiętamy, że samo leczenie kontuzji nabytych na stoku może być kosztowne, a co dopiero, gdy będziemy musieli załatwić sobie transport medyczny, czy długą rehabilitację. Dlatego nie dość, że powinniśmy stawiać na bezpieczną jazdę, to jeszcze zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami na stoku.

Jak zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem na stoku?

Od razu nasuwają się kolejne pytania – jak zatem zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami na stoku? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? Na pewno dobrym wyborem okaże się wcześniejsze wykupienie polisy. To właśnie ubezpieczenie na narty lub na snowboard sprawi, że zapewnimy sobie pokrycie kosztów leczenia lub transportu medycznego ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Dodatkowo możemy też liczyć na pokrycie odszkodowania, gdy doprowadzimy do szkody u osób trzecich, zniszczy się nasz bagaż lub doznamy poważnego uszczerbku na zdrowiu i nie będziemy mogli pracować.

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty