Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Pierwszy mecz Polaków na mundialu w Katarze zbliża się wielkimi krokami i Polacy pomimo wygranej w meczu towarzyskim 1-0 z Chile nie mogą być w pełni z siebie zadowoleni, bowiem styl gry pozostawiał wiele do życzenia. Polacy na pewno nie byli lepsi piłkarsko od reprezentacji Chile, a już w najbliższy wtorek, 22 listopada zmierzą się z reprezentacją Meksyku w pierwszym meczu fazy grupowej. Przypomnijmy, że kolejnymi rywalami będzie niżej notowana Arabia Saudyjska oraz jeden z faworytów całego czempionatu, czyli Argentyna w Leo Messim w składzie. Lecz to właśnie pojedynek z Meksykanami będzie kluczowy, z pewnością podopieczni Czesława Michniewicza nie mogą go przegrać, jeśli myślą o wyjściu z grupy. Remis lub najlepiej wygrana pozostawi szanse na awans, aby tak się jednak stało, z Meksykiem będzie trzeba zagrać dużo lepiej niż z Chile.

Czwórka obrońców — recepta na sukces?

Odkąd tylko objął stanowisko selekcjonera Czesław Michniewicz, niewiadomą jest podstawowa formacja oraz skład, w jakim do kolejnych meczów wychodzić będzie reprezentacja Polski i nie inaczej jest przed zbliżającym się meczem z Meksykiem. Na mecz barażowy decydujący o awansie na MŚ ze Szwecją, selekcjoner zdecydował się na czwórkę obrońców i wiele wskazuje na to, że podobnie będzie we wtorkowy wieczór w Katarze. Wiele razy graliśmy na trójkę stoperów i wahadłowych, lecz to nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Najlepiej w naszej kadrze funkcjonuje dwóch stoperów oraz prawy i lewy obrońca, w tym czteroosobowym zestawieniu możemy spodziewać się na bokach Casha oraz Bereszyńskiego, a na środku bloku obronnego wystąpić powinni Kamil Glik oraz Jakub Kiwior. Wielu ekspertów wskazuje, że gra na 3 stoperów może nie zdać egzaminu w starciu z szybkimi i zwrotnymi Meksykanami, którzy mogliby dużo łatwiej konstruować swoje akcje przy takim naszym ustawieniu. Z przodu pewniakami do gry są Robert Lewandowski i Piotr Zieliński, którzy mają zagwarantować bramki na MŚ w Katarze.

Problemy reprezentacji Meksyku

Pomimo tego, że nasza kadra jest w nie najlepszej formie, to tak samo można powiedzieć o graczach z Ameryki Północnej. W mediach dużo narzeka się na pracę trenera Gerarda Martino, który na mundial nie zabiera takich zawodników jak Carlos Vela czy Javier "Chicharito" Hernandez. Dodatkowo Meksykanie nie osiągają w ostatnim czasie satysfakcjonujących wyników, a do tego dochodzą problemy zdrowotne takich graczy jak Jesus Corona i Raul Jimenez. Pierwszy z nich na pewno nie zagra z Polską, a Jimenez w ostatnim sparingu zaliczył 45 minut. Warto odnotować, że sparing rozgrywany z reprezentacją Szwecji, Meksykanie przegrali 2:1 i w nie najlepszych nastrojach udali się do Kataru.

Zwrócić należy jednak uwagę na znakomitego skrzydłowego Hirvinga Lozano, który na co dzień świetnie radzi sobie we włoskim Napoli. Nie zapominać również należy o znakomitym bramkarzu Guillermo Ochoa czy świetnych pomocnikach jak Andres Guardado i Edson Alvarez.

Czekasz na mecz tak samo jak my? Sprawdź Meksyk Polska typy.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty