Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Firma Xioami jeszcze do niedawna nie była znana na rynku elektroniki, a obecnie jest to jeden z najpopularniejszych dostawców urządzeń mobilnych. Telefony Xiaomi są bowiem bardzo atrakcyjną propozycją w kategorii telefonów budżetowych - Xioami Redmi, a także urządzeń flagowych - Xiomi Mi. Jeśli nie wiesz, czym różnią się od siebie dwie kluczowe serie smartfonów Xiaomi, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czym charakteryzuje się Xioami Redmi.

Co cechuje telefony Xiaomi?

To, co sprawia, że urządzenia Xiaomi są coraz bardziej popularne, to przede wszystkim bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Jeśli chodzi o dolne przedziały cenowe urządzeń mobilnych, to smartfony Xiaomi wyróżniają się nie tylko świetną specyfikacją, ale także eleganckim designem. Chiński producent wprowadził na polski rynek wiele modeli smartfonów, które użytkownicy bardzo szybko obdarzyli dużym zainteresowaniem. Modele Xiaomi cieszą się uznaniem wśród klientów, którzy szukają nowego telefonu - bez względu na to, ile chcą wydać na telefon komórkowy, oraz jakich funkcji w nim poszukują. Wszystkie telefony producenta oparte o są o zmodyfikowany system operacyjnym Android z nakładką MIUI, a ponadto każdy model wyposażono w opcję dual SIM. W ofercie Xiaomi znajdują się urządzenia z każdej klasy cenowej i sprzętowej - zarówno budżetowe smartfony, przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców, jak i bardziej zaawansowane urządzenia dla najbardziej wymagających. Wśród użytkowników na całym świecie, w tym także w Polsce, popularna stała się seria Xiaomi Redmi, do której należą telefony budżetowe.

Jak powstało Redmi?

Redmi to submarka firmy Xiaomi, która w 2019 roku stała się formalnie osobną firmą. Przyzwyczajenie klientów do marki Xiaomi sprawiło jednak, że w Europie nowe urządzenia nadal dostępne są pod szyldem Xiaomi. Redmi zostało stworzone jako budżetowa linia smartfonów chińskiego producenta - czego nie widać pod względem wizualnym urządzeń. Na przestrzeni ostatnich lat firma zrobiła bardzo duży postęp, jeśli chodzi o jakość swoich produktów, ponieważ obecne modele nie tylko wyglądają bardzo nowocześnie, ale także wykonywane są z dobrych jakościowo materiałów. Budżetowość smartfonów można zauważyć natomiast po przyjrzeniu się specyfikacji urządzenia, która jest wyraźnie słabsza od innych modeli. Do wykonania urządzeń Redmi producent wykorzystuje mniejszą ilość pamięci RAM i pamięci wewnętrznej, a także wolniejsze procesory.

Xiaomi Redmi - czym się charakteryzuje?

Należy podkreślić fakt, że to właśnie smartfony Xiaomi Redmi w głównej mierze przyczyniły się do sukcesu firmy - nie tylko na rynku rodzimym, ale także w wielu krajach europejskich. Smartfony z serii Redmi wyróżniają się bardzo przystępną ceną - która wynika między innymi z niskiej marży producenta oraz z zastosowanych do ich budowy podzespołów. W modelach z tej serii użytkownik nie znajdzie najnowszych procesorów, nowoczesnych ekranów, ani aparatów o wysokiej liczbie Mpix - jednak należy pamiętać o tym, że ich specyfikacja jest adekwatna w stosunku do ceny. Firma Xioami cały czas się rozwija, więc z każdym kolejnym modelem użytkownicy mają możliwość rozważenia zakupu smartfonów Xiaomi Redmi nie tylko, gdy szukają naprawdę taniego telefonu, ale również wtedy, gdy poszukują urządzenia, którego cena jest równa jakości.

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty