Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Dzieci zbyt wiele czasu spędzają przy wszelkiego rodzaju monitorach. Pandemia COVID dodatkowo zaostrzyła problem, który już wcześniej budził spore emocje. Dzisiaj dzieci szybciej uczą się korzystać ze smartfonów niż wiązać sznurowadła. W dzisiejszych czasach ciężko żyć bez technologii i tak naprawdę wcale nie trzeba, gdyż często ułatwia nam życie. Jednak korzystać z nich rozsądnie. To od nas dorosłych zależy jak pokierujemy młodym pokoleniem i jakie nawyki ukształtujemy. Co zrobić, by odciągnąć młodzież od ciągłego korzystania ze smartfonów, komputerów czy tabletów oraz czy rzeczywiście trzeba to uczynić, dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Ciekawe książki dla młodzieży

Żeby zachęcić młodzież do czytania, trzeba dawać im dobry przykład i samemu czytać. Dzieciom często książki kojarzą się z lekturami obowiązkowymi w szkole. Przecież wcale nie musi tak być. Książki dla młodzieży mogą być pozycjami, które wpasują się w ich zainteresowania. Obecnie na przykład dużym zainteresowaniem cieszą się książki, na których podstawie nakręcone zostały filmy. Jedną z nich są niewątpliwie przygody młodego czarodzieja Harrego Pottera autorstwa J.K. Rowling. Jest to postać, która stała się wręcz kultową. Chyba nie ma nikogo, kto by go nie znał. Świat magii, niesamowitych stworzeń, wielkiej przyjaźni. To wszystko sprawia, że młodzi ludzie czytając przenoszą się w inny świat, utożsamiają się z bohaterami oraz przeżywają wraz z nimi przygody.

Książki Harry Potter – dla najmłodszych i nie tylko

Oczywiście książki Harry Potter J.K. Rowling to nie tylko pozycje dla najmłodszych. Czytają je kilkuletnie dzieci, starsza młodzież, ale także dorośli. To niewątpliwy fenomen, który nigdy nie minie. Jeśli twoje dziecko nie lubi tego typu książek, możesz znaleźć coś innego wpasowującego się w jego gust literacki. Znasz swoje dziecko najlepiej i na pewno wybierzesz coś odpowiedniego. Zapoznaj się z rankingami i opisami książek. Wtedy łatwiej będzie ci znaleźć coś idealnego.

Dlaczego tak ważne jest czytanie książek?

Czytanie książek kojarzy nam się głównie z formą spędzania czasu wolnego lub zdobywaniem wiedzy. Jednak książki dają nam o wiele więcej. Nie tylko redukują stres, ale kształtują osobowość. Uczą nas empatii, rozwijają wyobraźnię, a także kreatywność. Czytając książki łatwiej przyswoić nam zasady pisowni, jak również poszerzyć słownictwo. Poza tym ćwiczymy pamięć i koncentrację, stymulujemy mózg i uczymy analizowania. Jest to czynność, która daje nam więcej dobrego niż nam się wydaje.

Jeśli nie książki, to co?

Nic nie zastąpi kontaktu z żywym człowiekiem. Zachęcajmy dzieci do spotykania się z rówieśnikami w świecie rzeczywistym. Poznawajmy ich pasje, umożliwiajmy uczestnictwo w kołach zainteresowań i zajęciach dodatkowych. Starajmy się zabierać je w ciekawe miejsca. Dając im alternatywę mamy szansę osiągnąć swój cel i zminimalizować ilość czasu spędzaną przez nich na korzystaniu z komputera, smartfona czy telewizora. Warto zdobyć się na tę odrobinę wysiłku.

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty