Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór najlepszego możliwego ubezpieczenia OC dostępnego na rynku jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Na rynku działa bowiem bardzo dużo firm świadczących tego typu usługi na wysokim poziomie. 

Opinie o danym towarzystwie ubezpieczeniowym

Rekomendowane jest przede wszystkim podchodzenie z dystansem do opinii dotyczących określonych towarzystw ubezpieczeniowych. Jak wiadomo, klienci zdecydowanie częściej są skłonni zostawić negatywną opinię niż pozytywną. W przypadku, gdy nie będą zadowoleni ze świadczonych usług, podzielą się swoim zdaniem. Klienci wychodzą z założenia, że dobrze wykonana usługa powinna być normą, dlatego nie widzą wtedy potrzeby zachwalania określonej instytucji ubezpieczeniowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najwięcej warte są rekomendacje znajomych, przyjaciół czy członków rodziny. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że ich opinia będzie prawdziwa.

Znajomy pracujący w towarzystwie ubezpieczeniowym

Warto korzystać z pomocy znajomych, jeżeli są takie możliwości. Godny uwagi jest fakt, że prowizja od polisy to dla agenta ubezpieczeniowego tylko ułamek od kwoty wniesionej przez klienta. Nikogo nie powinno dziwić, że osoby, które są zadowolone z usług świadczonych przez pracownika danej firmy ubezpieczeniowej, będą rekomendować go dalej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo często agenci ubezpieczeniowi z polecenia są skłonni zaoferować klientom usługi, których nie zaproponowaliby innym potencjalnym klientom. Doskonałym przykładem może być pomoc w napisaniu odwołania do TU.

Szybkość działania towarzystwa ubezpieczeniowego

Jest to kolejny aspekt, który powinno się wziąć pod uwagę wybierając oc ubezpieczenie. Jak wiadomo, nikt nie lubi długiego oczekiwania na połączenie z konsultantem infolinii. Praktycznie każdy klient jest zainteresowany, by jego sprawa została załatwiona natychmiastowo. W trakcie likwidacji określonej szkody klientom zależy, by dosłane dokumenty zostały stosunkowo szybko rozpatrzone. Należy mieć świadomość, że im sprawniej będą działali pracownicy określonego towarzystwa ubezpieczeniowego, tym lepiej dla klientów. Ponadto mnóstwo osób jest zainteresowanych zapłacić więcej za ubezpieczenie, by ich sprawy były załatwiane szybciej. Nie można jednak pod żadnym pozorem sugerować się tylko tym aspektem przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto zaznaczyć, że na szybkość obsługi w znacznej większości przypadków mają wpływ różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Świetnymi przykładami mogą być zmiany w przepisach czy drastyczne załamanie pogody. Na wspomnianą szybkość oddziałują także czynniki wewnętrzne jak sezon urlopowy, ataki hakerskie czy strajki pracowników.

Jak widać, podczas wyboru OC warto kierować się:

  • Renomą towarzystwa ubezpieczeniowego,

  • Opiniami innych klientów,

  • Ceną.

Osoby, które są zainteresowane uzyskaniem możliwie najwyższego odszkodowania za określoną szkodę, powinny dokładnie zapoznać się z tym artykułem: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/odszkodowanie-z-oc-sprawcy-jak-zglosic-szkode-i-uzyskac-wysokie-odszkodowanie/514.html.


Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty