Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Obecność w sieci to sposób na sukces w branży. Stale wzrasta liczba firm działających online oraz grupa użytkowników, którzy w Internecie szukają informacji o produktach i usługach. Nic więc dziwnego, że najlepszym miejscem do pozyskiwania klientów jest firmowa witryna, która zawiera kilka niezbędnych elementów. Sprawdź, z czego składa się strona internetowa.

Dlaczego warto założyć stronę WWW?

Zastanawiasz się, jak zadbać o widoczność firmy w sieci? Najlepszą odpowiedź stanowi strona internetowa. Witryna jest wciąż opłacalną inwestycją dla biznesu, ponieważ ułatwia odnalezienie oferty w sieci, skutecznie promuje produkty czy usługi i zwiększa dochody marki.

Strona umożliwia też zdobycie autorytetu wśród odbiorców oraz zwiększenie zasięgu marki. Stanowi najlepszą bazę wiedzy i wirtualną wizytówkę biznesu. Jednak tylko pod warunkiem, że zostanie zaprojektowana z myślą o potrzebach odbiorców i zgodnie z wytycznymi Google.

Firmowa strona WWW – z czego się składa?

Skuteczną witrynę dla firmy musi charakteryzować kilka ważnych cech. Z czego składa się strona internetowa i co powinna zawierać? Oto lista kluczowych elementów.

1. Przejrzysty układ strony

Jeśli chcesz zadbać o UX, czyli doświadczenie użytkownika podczas korzystania z witryny, to zapewnij przejrzysty układ witryny, w którym znajdą się takie elementy jak np. czytelne menu. Kluczowe informacje warto uporządkować poprzez filtry, zakładki czy kategorie.

Niezwykle ważna jest ścieżka breadcrumbs (nawigacja okruszkowa), dzięki której internauta wie, gdzie znajduje się na stronie. Intuicyjny układ wspomagają wezwania do działania (CTA), ujednolicona czcionka oraz spójne podstrony. Unikaj za to krzykliwych banerów, nachalnych reklam czy przeładowania.

2. Nowoczesny i atrakcyjny wygląd

Na skuteczność firmowej strony wpływa zarówno User Experience, jak i unikalny wygląd. To zaś sprawia, że witryny WWW projektowane są obecnie zgodnie z zasadami UX design.

Co możesz zrobić, aby zachęcić odbiorcę do wykonania pożądanego działania na stronie? Otóż musisz zadbać o nowoczesny i estetyczny projekt. W tym celu zwróć uwagę na jednolitą i minimalistyczną kolorystykę oraz wysokiej jakości grafiki i zdjęcia.

3. Wygodne formy komunikacji

Strona internetowa musi być otwarta na klienta. Poza standardowymi narzędziami jak np. zakładka „Kontakt” czy formularze zadbaj również o:

· callback – funkcję umożliwiającą użytkownikowi natychmiastowe połączenie z konsultantem,

· live chat – umieszczony w serwisie komunikator, dzięki któremu odbiorca może otrzymać szybką odpowiedzieć.

4. Responsywny web design

Jedną z kluczowych cech witryny stanowi responsywność. Dzięki technologii RWD internauci mogą wygodnie przeglądać zawartość witryny na każdym urządzeniu. Tego rodzaju web design dopasowuje się bowiem do różnych szerokości ekranów.

5. Certyfikat SSL

Aby uchronić stronę WWW przed cyberatakami oraz zapewnić odbiorców o poufności ich informacji, warto zainwestować w certyfikat SSL. Jest to obecnie podstawowy gwarant bezpieczeństwa w sieci, który zabezpieczy dane Twoje i Twoich klientów.

6. Wysokiej jakości treści

Jeśli zastanawiasz się, z czego składa się strona WWW, to wartościowa zawartość stanowi jeden z kluczowych elementów. Dlatego publikuj treści, które:

· są zgodne z wytycznymi SEO,

· skupiają się na potrzebach odbiorców,

· odpowiadają na najpopularniejsze zapytania,

· wyczerpują temat i mają atrakcyjną formę,

· są unikalne i nie zawierają błędów.

Co zawiera strona internetowa, która sprzedaje? Podsumowanie

Wiesz już, o co musisz zadbać, aby stworzyć stronę WWW. Jeśli jednak nie masz czasu, aby samodzielnie zaprojektować witrynę, to powierz rozwój swojego biznesu specjalistom z WeNet. Oferta doradców internetowych opiera się o 5 kluczowych filarów.

  1. Budowa – eksperci tworzą proste w obsłudze witryny, które są zgodne z Twoimi oczekiwaniami.
  2. Opieka – możesz liczyć na wsparcie opiekuna, który zajmie się wprowadzaniem zmian.
  3. Bezpieczeństwo – pakiet ochrony przed cyberatakami i certyfikat SSL zapewnią Twojej stronie 5starWeb poufność danych.
  4. Ciągłość – doradcy internetowi gwarantują ciągłość utrzymania serwisu poprzez np. zakup domeny i hostingu.
  5. Mobilność – witryny tworzone przez specjalistów są dostosowane do różnych urządzeń (również mobilnych).

Poznaj więcej szczegółów na temat oferty i zamów bezpłatną konsultację. Nawiąż współpracę z doradcami internetowymi, a zyskasz atrakcyjną wizualnie, funkcjonalną i przyjazną użytkownikom stronę WWW zgodną z zasadami SEO.

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty