Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Stres stał się już właściwie nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wysoka intensywność życia, nadmiar bodźców zewnętrznych, wszechobecna presja – wszystkie te czynniki sprzyjają rozwojowi stresu w naszych umysłach. Niezwykle istotne jest znalezienie sposobów radzenia sobie ze stresem, aby redukować negatywne skutki, które są jego następstwem. Poniżej podpowiadamy Ci 5 łatwych do wprowadzenia w codziennym życiu aktywności, które pomogą Ci uprać się z nadmiarem negatywnych emocji.

1. Pływanie

Jeśli potrafisz pływać, to wyjście na basen może być doskonałym antidotum na skołatane nerwy. Jedna sesja na pływalni zwykle trwa około 45 minut i jeśli w tym czasie skupisz się na spokojnym pokonywaniu kolejnych długości basenu (najlepiej Twoim ulubionym pływackim stylem), to poczujesz jak Twoje myśli stopniowo się uspokajają.

Nie staraj się jednak bić rekordów szybkości, a raczej płyń miarowo, starając się jednocześnie uspokoić oddech. To nie ma być konkurs pływacki, a Twoja chwila relaksu, więc nadmierne forsowanie swojego ciała może mieć działanie przeciw skuteczne.

2. Kolorowanie

Kolorowanie to rozrywka zarezerwowana dla dzieci? Niekoniecznie! Wpisując w internecie hasło: printable coloring pages znajdziesz wiele serwisów oferujących kolorowanki zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Kiedy już znajdziesz wzór odpowiedni dla siebie i skupisz się na tej prostej, ale bardzo angażującej czynności jaką jest kolorowanie, to w mgnieniu oka zmieni się Twoje odczuwanie czasu.

Idealnym towarzyszem dla kolorowanki, jest filiżanka ulubionej herbaty i miła dla ucha muzyka. Takie warunki do kolorowania sprawią, że jeszcze łatwiej będzie Ci osiągnąć stan głębokiego relaksu i wyciszenia.

3. Odwiedź ZOO lub farmę

Kontakt ze zwierzętami, na większość ludzi działa uspokajająco. Oczywiście pod warunkiem, że będzie to spotkanie oczekiwane oraz odbywające się w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Co więcej, zwierzęta są powszechnie wykorzystywane w wielu formach terapii dla dzieci i dorosłych. W wielu przypadkach efekty są wręcz spektakularne.

Aby osiągnąć dobre efekty nie musisz jednak szukać terapeuty. Dobrym pomysłem, może okazać się np. odwiedzenie lokalnego ZOO, farmy lub gospodarstwa agroturystycznego. Zobacz, jak niesamowicie wdzięczna może być prosta czynność karmienia lub głaskania zwierzęcia. Wiele osób czerpie też wiele satysfakcji z samego obserwowania zwierząt.

4. Posłuchaj ulubionej muzyki

Muzyka ma moc wpływania na nasz nastrój i emocje. Zapewne wiele razy doświadczyłeś tego nagłego przypływu ekscytacji, gdy w radio poleciał Twój ulubiony kawałek. Z kolei spokojna piosenka potrafi wzbudzić w nas melancholię i zadumę. Dlaczego więc, nie spróbować świadomie sterować naszymi emocjami za pośrednictwem muzyki?

Przypomnij sobie, które utwory najbardziej lubisz lub które chcesz w danym momencie usłyszeć i stwórz swoją playlistę na najbliższe kwadranse. Następnie wciśnij „play” i wskocz do wanny, połóż się wygodnie na kanapie lub po prostu tańcz!

5. Wyjdź na spacer

Jeśli nie jesteś sportowym typem i basen to nie Twoja bajka, to może dobrym rozwiązaniem będzie wyjście na spacer? Zapomnij jednak o chodzeniu po galeriach handlowych. Znajdziesz tam zbyt wiele bodźców, tłum ludzi i wysuszone powietrze z klimatyzacji.

Jeśli masz taką możliwość, to udaj się na przechadzkę gdzieś, gdzie nie ma zbyt wielu ludzi i samochodów. Dobrym miejscem do tego celu może być np. park, gdzie można pooddychać świeżym powietrzem i jest dużo zielonego koloru, który działa na nasz umysł uspokajająco.

A może masz możliwość stałego zamienienia środków komunikacji miejskiej lub samochodu na spacerowanie? Wiele osób pokonuje stosunkowo krótkie dystanse w ten właśnie sposób zapominając, że można się zwyczajnie przespacerować. Nawet jeśli taki spacer będzie Cię kosztował 20-30 minut dłuższej drogi, to zysk dla Twojego zdrowia i kondycji fizycznej powinien Ci to z nawiązką wynagrodzić.

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty