Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Gotowy do zakupu domu? Kupno domu to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmiesz w swoim życiu. Oto 10 rzeczy, które koniecznie musisz wiedzieć o kupnie domu - od ustalenia ceny po to, dlaczego powinieneś rozważyć skorzystanie z usług pośrednika.

Korzystaj z usług zaufanego pośrednika

Wszyscy wiemy, że pośrednicy otrzymują część ceny sprzedaży domu, co sprawia, że niektórzy kupujący wahają się, czy skorzystać z usług pośrednika: uważają, że zwiększa on ogólne koszty. Pamiętaj, że prowizję płaci sprzedający, a nie kupujący. Potencjalni kupujący powinni pamiętać, że agent wystawiający ofertę (agent reprezentujący sprzedającego) nie chroni twoich interesów i "agent ten po prostu zgarnie obie strony prowizji". Oznacza to, że nie oszczędzasz pieniędzy. Doświadczony pośrednik, który pracuje dla Ciebie, może chronić Twoje interesy i poprowadzić Cię przez proces zakupu - od negocjacji ceny po przeprowadzanie inspekcji domu.

Pamiętaj, że zakup domu wiąże się z zawarciem umowy

Kiedy kupujesz dom, musisz podpisać pewne dokumenty. Wiele z tych dokumentów - które są umowami - wygląda jak "standardowe" umowy kupna domu, w których nie ma miejsca na negocjacje. To nie jest prawda. Umowy są po to, żeby je negocjować. Nie musisz podpisywać standardowej umowy. Jeśli chcesz mieć więcej czasu na przejrzenie inspekcji lub chcesz uzależnić zakup od zatwierdzenia kredytu hipotecznego, możesz uczynić to częścią umowy.

Pomyśl o zobowiązaniach

Kiedy zawierasz związek małżeński, prawo twojego stanu generalnie określa, jak traktowany jest twój majątek - i ostatecznie, jak zostanie on podzielony podczas rozwodu. Te same zasady nie muszą obowiązywać, gdy nie jesteście małżeństwem. Oznacza to, że musisz myśleć długoterminowo. Kiedy kupujesz dom ze swoją drugą osobą, która nie jest twoim małżonkiem, upewnij się, że masz plan wyjścia, jeśli sprawy nie potoczą się po twojej myśli. Dobrym pomysłem jest zawarcie umowy dotyczącej praw własności, spłat kredytu hipotecznego i odpowiedzialności za nie, napraw i tym podobnych kwestii: najlepiej spisać ją na piśmie.

Kupuj dom, na który Cię stać

Niektórzy pożyczkodawcy sugerują, że możesz sobie pozwolić na spłatę rat kredytu hipotecznego w wysokości około 1/3 dochodu brutto, ale inni sugerują, żebyś przeznaczył więcej niż 28% na koszty związane z mieszkaniem, w tym kredyt hipoteczny, ubezpieczenie i podatki. Istnieje wiele czynników, w tym przewidywane dochody, stopy procentowe, rodzaj kredytu hipotecznego i rynek. Poproś swojego brokera hipotecznego, żeby pomógł Ci zrozumieć, co wchodzi w grę. Jeżeli szukasz informacji o nieruchomościach to odwiedź serwis www.ogloszenia24m.pl znajdziesz tam także najnowsze oferty kupna / sprzedaży nieruchomości.

Nie musisz kupować domu

Nie ma reguły, która mówi, że musisz kupić dom do 35 roku życia - ani nigdy. Kupno domu to poważna decyzja i chociaż może być rozsądną inwestycją finansową, nie jest dla każdego. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym rynek mieszkaniowy, stopy procentowe, czas i swoje plany na przyszłość. Możesz chcieć większej elastyczności lub mobilności, albo też Twoja kariera i plany rodzinne mogą się zmieniać. Jeśli nie jesteś przekonany do danej okolicy, rozważ wynajem. Nawet wtedy nie musisz decydować się na zmianę mieszkania: w całym kraju istnieją zdrowe rynki wynajmu, a w niektórych rejonach młodzi profesjonaliści wybierają wynajem zamiast kupna domu, aby zaoszczędzić gotówkę i zachować mobilność.

Artykuły sponsorowane

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty