Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu

Charakter dzisiejszych czasów sprawił, że zrobione przez nas fotografie coraz częściej przechowujemy wyłącznie na dysku twardym komputera, w chmurze lub smartfonie. Chociaż jest to wygodne rozwiązanie, niestety, wybierając je dużo tracimy. Wywoływanie zdjęć ma swój urok, a fizyczne odbitki stanowią świetną pamiątkę na lata. Dlaczego więc nie zacząć robić tego częściej? Przedstawiamy 5 powodów, dlaczego warto drukować zdjęcia!

#1 Wywołane zdjęcia zyskują na wartości

Mowa tutaj oczywiście o wartości sentymentalnej. Gdy przechowujemy fotografie w kilkunastu nieuporządkowanych folderach, wszystkie z nich w końcu zaczynają zlewać się w całość. Nikt nie ma czasu przeglądać setek zdjęć - oddając je do wydruku, z reguły w pierwszej kolejności dokonujemy selekcji, wybierając najlepsze, najbardziej nacechowane emocjami kadry. Gdy już mamy gotowe odbitki oprawiamy je w ramki, przechowujemy w specjalnych kuferkach lub wklejamy do albumu. Dzięki temu nasze zdjęcia stają się bardziej wartościowe, a oglądanie ich to prawdziwa ceremonia.

#2 Cyfrowe nośniki bywają zawodne

Czy Twój komputer kiedyś się popsuł? A może zdarzyło Ci się zgubić kartę pamięci? Takie sytuacje zdarzają się każdego dnia i często nie mamy na nie absolutnie żadnego wpływu. Jeśli przechowujesz zdjęcia wyłącznie na nośniku cyfrowym musisz mieć świadomość, że w każdym momencie możesz je stracić. Oddając swoje kadry do druku zyskujesz fizyczną pamiątkę, która jest w stanie przetrwać wiele długich lat, jeśli tylko będzie odpowiednio przechowywana. Pamiętaj - wydrukowane fotografie możesz z powrotem przenieść do komputera, utraconych z dysku zdjęć jednak już nigdy nie wywołasz.

#3 Wydrukowane fotografie to świetny pomysł na dekoracje

Zdobienie mieszkania zdjęciami to praktyka stosowana od pokoleń, w dzisiejszych czasach jednak znacznie ewoluowała i wspięła na wyżyny kreatywności. Można postawić na klasykę i tym samym standardowe odbitki 10x15 oprawić w ramki lub wybrać coś nieco bardziej nowoczesnego - stworzyć kompozycję z niewielkich zdjęć w formacie 1:1. Istnieje nawet opcja pokrycia wybranej ściany fototapetą ze swoim autorskim zdjęciem! Możliwości w tej kwestii są tak naprawdę nieskończone.

#4 Album ze zdjęciami to wartościowy prezent

Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego, podpowiadamy - album ze zdjęciami. Specjalnie wyselekcjonowane i wywołane fotografie ukazujące Wasze wspólne wspomnienia z pewnością poruszą serce obdarowanego. Zarówno odbitki wklejone do klasycznego albumu, jak i personalizowana fotoksiążka wywołają podobny efekt i będą stanowić sentymentalną pamiątkę.

#5 Niezakłócony odbiór zdjęcia

Ze względu na różnice w ustawieniach, to samo zdjęcie będzie wyglądać inaczej na różnych ekranach. Chociaż nie przeszkadza to gdy fotografujemy dla siebie, chcąc dzielić się zdjęciami staje się to problematyczne. Z tego względu warto zdecydować się na wydruk swoich kadrów - tylko wtedy zyskamy pewność, że każdy oglądający odczuwa te same emocje i widzi to samo, co my.

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty