Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

5 lat działalności, 3 tysiące pracowników i właśnie prosto z gigantycznego magazynu w Zachodniopomorskiem, w świat wyruszyła 100-milionowa paczka! Nadała ją pracownica Alicja Kryń. Tak samo jak tę, pierwszą, historyczną, pięć lat temu. Pracę Centrum Dystrybucyjnego w Gardnie pod Gryfinem organizuje firma FIEGE.
Ale od początku. Już pięć lat temu, Radio Szczecin jako pierwsze informowało o planach związanych z budową w regionie pierwszego w Polsce centrum logistycznego Zalando, czyli giganta platformy sprzedażowej obuwia czy odzieży. Na początku firma zatrudniała niespełna tysiąc osób. Teraz pracowników jest trzykrotnie więcej. A na 130 tys. m kw. powierzchni towary znanych marek są przechowywane na półkach magazynowych dwóch pięciopoziomowych wież, w których w kluczowych momentach składowane jest nawet 14 mln sztuk towaru.

2

W regionie północno-zachodniej Polski FIEGE działa w trzech miejscach, oprócz centrum w Gardnie, także w Łozienicy pod Goleniowem oraz w Gorzowie Wielkopolskim. W dwóch pierwszych dla Zalando, a w Gorzowie dla marki Bama.
- W tym roku FIEGE świętuje podwójny jubileusz – od 25 lat jesteśmy obecni w 17. lokalizacjach w Polsce, a w zachodniopomorskim Gardnie działamy od pięciu lat. To dla nas świetna okazja do świętowania wspólnie ze wszystkimi pracownikami i firmami pracującymi w naszym centrum. – mówi Grzegorz Szubartowski, site manager w FIEGE Gardno.

3

Jak dodaje Paweł Laska, site manager Zalando w Gardnie.
- Od 2017 roku, kiedy pierwsza paczka opuściła nasze centrum dystrybucyjne w Gardnie, Zalando rozwijało współpracę z naszym dostawcą usług, firmą FIEGE. Podczas tej podróży z zespołem FIEGE składającym się z około 3000 pracowników, udało nam się zrealizować cele biznesowe i być wystarczająco zwinnym, aby dostosować się do szybko zmieniających się okoliczności. Partnerstwo jest jednym z niezbędnych elementów do zapewnienia dalszego rozwoju.

Praca w centrum dystrybucyjnym, które swobodnie można porównać do funkcjonowania małego miasta, to nie tylko wysyłanie paczek. Klient jest ważny ale doceniamy także naszych pracowników - zaznacza Szubartowski.

- Pięć lat temu zaczynaliśmy w Gardnie jako dwuosobowy zespół. Przez ten czas dołączyło do nas wiele osób o bardzo różnych kompetencjach – od pracowników magazynowych, specjalistów rekrutacji i rozwoju, pracowników BHP, jakości, po menadżerów różnych obszarów. Wiele z tych osób korzysta z możliwości rozwoju wewnątrz naszej firmy, zarówno tych kompetencyjnych, jak i stanowiskowych. Nasi pracownicy mówią w 8 różnych językach a dużą część zespołu stanowią kobiety.

4

Inwestycje tak dużych firm znacząco wpływają na sytuację gospodarczą i zatrudnienie w okolicy, w której działają - podkreśla Tomasz Miller, zastępca burmistrza Gryfina, który od początku dopinguje inwestycji.

- Gdy walczyliśmy o ulokowanie tej inwestycji w naszej gminie, mieliśmy świadomość, że trzy tysiące nowych miejsc pracy, będzie miało znaczący wpływ na lokalną gospodarkę. Teraz mamy zdecydowanie większą liczbę osób aktywnych zawodowo, także z terenów wiejskich, w tym takich które wcześniej nie pracowały. Zaobserwowaliśmy wzrost poziomu płac w regionie a pracodawcy coraz częściej konkurują o pracownika.

Na urodzinowym torcie Zalando jest 5 świeczek, natomiast FIEGE ma ich aż 150. Bo ten operator logistyczny dokładnie od 150 lat organizuje pracę firm modowych, farmaceutycznych czy oponiarskich na całym świecie.

I na koniec, jeszcze to, co zapewne nurtuje od początku:
- w jubileuszowej paczce wysłanej z Gardna były paski i bielizna. Zamówił je klient z Niemiec.

5

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty