Rozmawiamy o pieniądzach
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmawiamy o pieniądzach
To krótkie rozmowy z ekspertami, które mają wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z pieniędzmi, kredytami czy pożyczkami. Jarosław Gowin i jego goście podpowiedzą jak skutecznie oszczędzać, na co uważać podpisując umowy z bankami czy jak nie dać się oszustom. Wyjaśnią także czym zajmuje się Rada Polityki Pieniężnej, co to jest WIBOR, jaki wpływ na nasze życie mają stopy procentowe czy progi podatkowe.

"Rozmawiamy o pieniądzach w Radiu Szczecin" - prowadzący Jarosław Gowin
Premiera w każdy czwartek o 14.40 na antenie Radia Szczecin.
Rozmawiamy o pieniądzach - O co cały ten szum? Czyli Baltic Pipe
To jedna z najważniejszych informacji gospodarczych ostatnich dni. Otwarcie gazociągu Baltic Pipe. Dlaczego ta inwestycja jest dla nas tak ważna? Jakie korzyści z niej płyną? No i najważniejsze: Czy dzięki niej gaz będzie tańszy? O to wszystko Jarosław Gowin pytał profesora Jarosława Korpysę z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - ZUT dla młodych (stażem) przedsiębiorców
Tym razem spieszymy z pomocą młodym przedsiębiorcom. Rękę do nich wyciąga Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie. Początkujący biznesmeni mogą w Centrum dostać własne biuro, możliwość korzystania z zaplecza socjalnego, a przede wszystkim - wiedzę o tym, jak być skutecznym w biznesie. Wszystko to za darmo. Więcej w rozmowie z kierowniczką Inkubatora - Magdaleną Ostrowską.
Rozmawiamy o pieniądzach - Gaz zaciąga ręczny. Jednak nie będzie tak drogo?
Podwyżek nie unikniemy, ale nie powinny one zrujnować naszych portfeli. Tak profesor Jarosław Korpysa ocenia sytuację na rynku gazu. Dyskusja na temat stawek za
błękitne paliwo trwa od miesięcy. Część komentatorów obawiała się, że wzrosną one dla detalicznych odbiorców o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent. Podwyżki to m.in. skutek szantażu energetycznego Rosji, która zakręcając kurek z surowcem chciała zniechęcić Zachód do pomocy Ukrainie. Więcej w kolejnym odcinku naszego cyklu.
Rozmawiamy o pieniądzach - Gaz zaciąga ręczny. Jednak nie będzie tak drogo?
Podwyżek nie unikniemy, ale nie powinny one zrujnować naszych portfeli. Tak profesor Jarosław Korpysa ocenia sytuację na rynku gazu. Dyskusja na temat stawek za błękitne paliwo trwa od miesięcy. Część komentatorów obawiała się, że wzrosną one dla detalicznych odbiorców o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent. Podwyżki to m.in. skutek szantażu energetycznego Rosji, która zakręcając kurek z surowcem chciała zniechęcić Zachód do pomocy Ukrainie. Więcej w kolejnym odcinku naszego cyklu.
Rozmawiamy o pieniądzach - Czy będzie już z górki?
Jak dużo jeszcze? O ile? Jak wysokie będą raty kredytów? Od miesięcy te pytania zadają sobie eksperci i kredytobiorcy po każdej decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Również tej ostatniej, która podniosła poziom stóp o 25 punktów bazowych. Czy widać już światło w tunelu podwyżek i rosnących rat? Zdaniem eksperta kredytowego Konrada Droździńskiego to już koniec lub niemal koniec podwyżek.
Rozmawiamy o pieniądzach - Pieniądze dla biznesu
Tematem tego odcinka jest zaproszenie dla przedsiębiorców. To specjalne spotkanie właśnie dla Was; rozmowy ze specjalistami, porady, wskazówki i wykłady. Wszystko poświęcone temu, skąd wziąć pieniądze na rozwój i działanie firmy. Takie wydarzenie przygotowuje Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Więcej w rozmowie z gościem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Oszczędzanie zawsze w cenie
Zawsze warto to robić. Niezależnie od cen na półkach i stanu portfela. Eksperci zgodnie mówią - oszczędność zawsze jest w cenie. Jak to robić? Zacząć od postaw. Radzi Katarzyna Rogoźnicka z Kancelarii Kiżuk & Michalska Doradztwo Gospodarcze.
Gorzki problem z cukrem
Klienci masowo wykupują cukier ze sklepów, niekiedy biorą ze sobą kilkadziesiąt kilogramów.
Część marketów wprowadziło ograniczenia w sprzedaży produktu do kilku kilogramów "na głowę". Skąd ta panika? Czy cukier wkrótce wróci na półki i w jakich cenach? O tym Jarosław Gowin rozmawiał z profesorem Jarosławem Korpysą.
Spokojnie z tym gazem. Nie będzie (aż tak) drogo
Podwyżek raczej nie da się uniknąć, ale nie będą one aż tak dramatyczne. Eksperci studzą emocje rozpalone doniesieniami o kilkusetprocentowych wzrostach cen gazu, które wciąż obiegają media. Jak mówią, w przyszłym roku zapewne zapłacimy więcej, ale nie będzie to dramatyczny wzrost. Ostrożny optymizm zdradza m.in Jarosław Korpysa, z którym o cenach gazu rozmawiał Jarosław Gowin.
123