Rozmawiamy o pieniądzach
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmawiamy o pieniądzach
To krótkie rozmowy z ekspertami, które mają wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z pieniędzmi, kredytami czy pożyczkami. Jarosław Gowin i jego goście podpowiedzą jak skutecznie oszczędzać, na co uważać podpisując umowy z bankami czy jak nie dać się oszustom. Wyjaśnią także czym zajmuje się Rada Polityki Pieniężnej, co to jest WIBOR, jaki wpływ na nasze życie mają stopy procentowe czy progi podatkowe.

"Rozmawiamy o pieniądzach w Radiu Szczecin" - prowadzący Jarosław Gowin
Premiera w każdy czwartek o 14.40 na antenie Radia Szczecin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Pieniądze (unijne) w perspektywie
To okazja dla firm. Szykuje się nowa perspektywa unijna, dzięki której można zdobyć
dofinansowanie na innowacje. Na czym to polega? Jakie warunki należy spełnić, a przede wszystkim gdzie szukać pomocy podczas ubiegania się o dotacje? O tym Jarosław Gowin rozmawiał z Darią Wróbel z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Jak utrzymać napięcie bez napinania budżetu
Przedsiębiorcy mogą obniżyć rachunki za prąd. Pomogą im w tym specjaliści z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Ekspertów o pomoc można poprosić zawsze, ale teraz naukowcy dodatkowo organizują specjalne spotkanie. Więcej w rozmowie z Krystyną Flak z RCITT.
Rozmawiamy o pieniądzach - Noga z gazu. Są szanse na niższe ceny błekitnego paliwa
Polacy, szczególnie przedsiębiorcy, cały czas śledzą stawki za gaz. Dyskusja o tym surowcu trwa od miesięcy, bo jego cena znacząco wzrosła. Są jednak pewne znaki, które pozwalają przyjąć optymistyczny scenariusz, jeśli chodzi o stawki w przyszłości. Zdradza je prof. Jarosław Korpysa, z którym rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Kiedy (czy) będzie taniej na stacjach?
Paliwa napędzają w Polsce nie tylko silniki, ale też gorące dyskusje dotyczące ich cen. Dlaczego tak teraz wyglądają stawki za litr? Czy grozi nam kolejna fala podwyżek, czy może jest szansa na niższe ceny? O to Jarosław Gowin pyta prof. Jarosława Korpysę z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Nie tylko złe informacje
Nie wszystkie informacje gospodarczo-ekonomiczne są złe, choć w ostatnich miesiącach mogłoby się tak wydawać. Jarosław Gowin i prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego rozmawiają o pozytywach, które mogą miło zaskoczyć na początku roku.
Rozmawiamy o pieniądzach - Kredytobiorcy czekają na WIRON
WIBOR i WIRON, to różnica dwóch liter, ale też czasami dwustu złotych i więcej. Ten drugi wskaźnik zacznie, przynajmniej częściowo, obowiązywać w przyszłym roku i ma ulżyć kredytobiorcom, a także wprowadzić bardziej sprawiedliwe zasady ustalania stóp procentowych. Wyjaśnia to prof. Jarosław Korpysa, z którym rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Z kalkulatorem przy dstrybutorze, czyli na co muszą szykować się kierowcy
Od dwóch tygodni obowiązuje embargo na część dostaw rosyjskiej ropy naftowej.
W jaki sposób może się to przełożyć na ceny paliw, jakie są przewidywania dotyczące rynku i co może zrobić rząd, żeby ulżyć kierowcom - o tym wszystkim Jarosław Gowin rozmawia z profesorem Jarosławem Korpysą z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Zaskakująca inflacja. Będzie taniej?
Inflacja zaskoczyła wszystkich i niespodziewanie spadła. Czy to już powód do odetchnięcia z ulgą? Czy jeszcze za wcześnie na otwieranie szampana? Prawda oczywiście leży po środku, o czym Jarosław Gowin rozmawia z ekonomistą, profesorem Jarosławem Korpysą.
Rozmawiamy o pieniądzach - Sztuka mówienia sobie "nie". Na święta
Okazje kuszą na każdym roku, a rogów przybywa tym szybciej, im bliżej świąt jesteśmy.
Na co zwrócić uwagę podczas zakupowego delirium, czego unikać i jak się bronić przed "przecenami", a także dlaczego nie brać "chwilówek". To wszystko w rozmowie z Katarzyną Rogoźnicką ze szczecińskiej kancelarii Kiżuk & Michalska - doradztwo gospodarcze.
12345