Rozmawiamy o pieniądzach
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmawiamy o pieniądzach
To krótkie rozmowy z ekspertami, które mają wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z pieniędzmi, kredytami czy pożyczkami. Jarosław Gowin i jego goście podpowiedzą jak skutecznie oszczędzać, na co uważać podpisując umowy z bankami czy jak nie dać się oszustom. Wyjaśnią także czym zajmuje się Rada Polityki Pieniężnej, co to jest WIBOR, jaki wpływ na nasze życie mają stopy procentowe czy progi podatkowe.

"Rozmawiamy o pieniądzach w Radiu Szczecin" - prowadzący Jarosław Gowin
Premiera w każdy czwartek o 14.40 na antenie Radia Szczecin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Rozmawiamy o ekologii. W biznesie
Troska o środowisko gra coraz większą rolę, czy tego chcemy, czy nie, w życiu każdego z nas. Odbija się również na prowadzeniu własnej firmy. Jak połapać się w szybko zmieniających się przepisach, które mają kształtować bardziej ekologiczne podejście? Jak uniknąć kar? Tego przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się podczas szkolenia, na które zaprasza Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. Jarosław Gowin rozmawiał o nim z jedną z organizatorek, Sarą Tabor-Osińską z RCIiTTu.
Rozmawiamy o pieniądzach - Spada, ale wolniej. Czy inflacja znów daje o sobie znać?
Tak, inflacja jeszcze może podskoczyć, ale to normalnie i nie należy wpadać w panikę. Tak nowy odczyt wzrostu cen komentuje prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego. A co na to wszystko RPP? Czy kredytobiorcy też na razie mogą spać spokojnie? M.in. o to pytał Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Kredyt 2%. Czy to się opłaca?
Liczba kredytów przyznawanych w ramach rządowego programu stale rośnie. Czy to faktyczna pomoc dla kupujących? Czy warto się spieszyć z zaciągnięciem kredytu na tych zasadach? O tym rozmawiają: profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego i Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Inflacja spada, ceny nie. Z czego tu się cieszyć?
Inflacja w październiku 2023 roku wyniosła w Polsce 6,5 proc. rok do roku. To spadek nieco szybszy, niż przewidywali analitycy. Co więcej, podobno ta tendencja się utrzyma. To kiedy odczujemy to w portfelach? Kiedy ceny na półkach zaczną spadać z hukiem na podłogę? To oczywiście nie jest takie proste. Wszystko wyjaśnia prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Zachęcamy do wydawania. Ale na szczytny cel
Tym razem zachęcamy Was do rozrzutności. Wszystko dla młodych, zdolnych ludzi, którzy być może będą wkrótce fundamentami biznesu czy gospodarki w regionie. Chodzi o Fundację na rzecz Rozwoju ZUT w Szczecinie, która wspiera wybitnych studentów. Wsparcia jednak potrzebuje też od sponsorów. Dlaczego warto zostać takim darczyńcą, kto może z nim zostać i w jaki sposób - o tym Jarosław Gowin rozmawia z Prezesem Fundacji, Prorektorem do Spraw Studenckich, Arkadiuszem Termanem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Gospodarcze wybory
Stare powiedzenie mówi, że wszystko jest polityką. Również gospodarka, a może nawet zwłaszcza ona. Jaki wpływ na nią miały ostatnie wybory? To wyjaśnia profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Wojna palestyńsko-izraelska, czy powinna nas obchodzić? I dlaczego tak?
Ten konflikt odbije się również na nas, a konkretnie na naszych portfelach. Profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego nie ma wątpliwości, że skutki wojny zobaczymy m.in. na stacjach benzynowych. Ceny pójdą w górę. Więcej wyjaśnia w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - To szybkie randki (dla biznesu), ale współpraca może potrwać latami
Organizatorzy Międzynarodowych Spotkań Biznesowych Industrial Bridge 2023 czekają na chętnych z branż: stoczniowej, stalowej, morskiej, energii odnawialnych, a także transportowej i logistycznej. To okazja do tego, aby spotkać kontrahentów, nawiązać kontakty czy wybadać rynek. Nadal można się zgłaszać. Jak mówi Krystyna Flak z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, efektem poprzednich edycji był szereg podpisanych umów o współpracę. Więcej w kolejnym odcinku Rozmawiamy o pieniądzach. Do odsłuchania zaprasza Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Czy ten szczyt będzie miał lokalny sznyt? Czyli co zmieni G20 w naszych życiach
Choć odległy i wspominany najczęściej w serwisach branżowych, szczyt G20 może mieć bezpośredni wpływ na nas. Jakie decyzje tam zapadły i dlaczego to dla nas ważne? To wyjaśnia prof. Jarosław Korpysa w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
1234567