Polska Bezpieczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska Bezpieczna
  • "Polska Bezpieczna" - prowadzący Bartłomiej Czetowicz
  • Premiera w każdą środę o godzinie 16:30 na antenie Radia Szczecin.

Szczecin, region, Polska i świat. W cyklu mówimy o bezpieczeństwie zarówno małej, jak i dużej ojczyzny. Każdego tygodnia opinie ekspertów oraz najnowsze wiadomości.
Polska Bezpieczna
Polska Bezpieczna (14.04.22) - Wrzos-21
"Wrzos-21" to kryptonim ćwiczeń w jakich udział wzięły Wojska Obrony Terytorialnej. Jak poradzili sobie żołnierze z Pomorza Zachodniego?
Polska Bezpieczna (07.04.2022) - Szczecin pomaga...
Szczecinianie aktywnie zaangażowali się w pomoc Ukrainie. Na Dworcu Głównym pracują zespoły wolontariuszy, którzy witają osoby uciekające przed wojną.
Polska Bezpieczna (30.03.22) - Wojna w Ukrainie "rozpoczęła się" w 2014 roku
Co więcej NATO może zrobić w kwestii wojny w Ukrainie? Czy aneksja Krymu była zapowiedzią obecnych wydarzeń? Te i inne około wojenne tematy Bartłomiej Czetowicz poruszył z komandorem Arturem Bilskim, byłym oficerem Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił NATO w Europie.
Polska Bezpieczna (23.03.22) - WOT a uchodźcy z Ukrainy
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ze Szczecina i regionu pomagają w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy. Dziś transportowali łóżka i koce dla przyjezdnych do punktów recepcyjnych w naszym województwie. Ponad to mundurowi witają uchodźców na szczecińskim dworcu PKP. Kierują tych najbardziej potrzebujących do dodatkowej pomocy.
Polska Bezpieczna (16.02.22) - Chrzest "terytorialsów"
Szesnastodniowe szkolenie zakończyli uroczystą przysięgą. 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej wcieliła do służby prawie stu żołnierzy. To osoby, które zgłosiły swoją chęć pomocy oraz ukończyły szkolenie na terenie jednostki wojskowej w Trzebiatowie.

Jakie będą ich cele? Jaką drogę przeszli, żeby oficjalnie wskoczyć w mundury? Więcej na ten temat Bartłomiej Czetowicz w kolejnym odcinku cyklu Polska Bezpieczna.
Polska Bezpieczna (09.02.22) - Święto Służby Więziennej
Służba Więzienna świętuje. Jej pracownicy otrzymali wyróżnienia i awanse. To z okazji obchodów Święta Służby Więziennej, jakie wypada w tym tygodniu. O pracy w formacji oraz o tym, jakich ludzi szukają więzienia w Polsce - Bartłomiej Czetowicz rozmawiał z majorem Sebastianem Matuszczakiem ze Służby Więziennej.
Polska Bezpieczna (02.02.22) - Koronawirusowe oszustwo
Dzwonią do starszych osób i oszukują "na koronawirusa" - to nowa metoda złodziei w naszym kraju. Również w Szczecinie, bo jak informuje policja - zgłoszenia o takich metodach - funkcjonariusze otrzymują każdego tygodnia.

Więcej w kolejnym odcinku cyklu Polska Bezpieczna.
Polska Bezpieczna (29.12.21) - Podsumowanie świątecznego weekendu
Szczecińska policja podsumowuje święta. Pracy dla mundurowych było niewiele. Niestety nie zabrakło zdarzeń niebezpiecznych. Więcej w kolejnym odcinku naszego cyklu o bezpieczeństwie.
Polska Bezpieczna (15.12.2021) - Święta w zakładzie karnym
Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia - to okres radosny dla wielu z nas, którzy spotkają się z najbliższymi. Jednak nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia. To na przykład osadzeni w zakładach karnych w naszym regionie. Chwile spędzone z rodzinami będą mocno ograniczone przez pandemię koronawirusa.

Więcej w rozmowie Bartłomieja Czetowicza z majorem Sebastianem Matuszczakiem ze Służby Więziennej.
123