Projekt Zdrowie
Radio SzczecinRadio Szczecin » Projekt Zdrowie
  • "Projekt Zdrowie" - prowadząca Joanna Gralka
  • Premiera w każdą środę około godziny 19:30 na antenie Radia Szczecin.

Będziemy mówić o tym, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać. Dodatkowo co tydzień przygotujemy dla Was ciekawostki i nowości ze świata zachodniopomorskiej służby zdrowia.

PUM logo
Projekt Zdrowie (22.11.2023) - Zachodniopomorskie Noble
14 naukowców odebrało Zachodniopomorskie Noble. To największe wyróżnienie naukowe w regionie. Prestiżowa nagroda przyznawana jest w dziedzinach nauk: humanistycznych, podstawowych, technicznych, ekonomicznych, rolniczych, medycznych i nauk o morzu. Jednym z wyróżnionych jest prof. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Projekt Zdrowie (15.11.2023) - PUM współpracuje z samchodówką
Klasa o profilu medycznym szczecińskiej samochodówki będzie mogła korzystać z profesjonalnego medycznego wsparcia Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Uczelnia i zespół szkół podpisały porozumienie o współpracy.
Projekt Zdrowie (08.11.2023) Naukowcy PBGOT pracują w obozie Stalag
Przy okazji prac na terenie byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalag w Stargardzie, odkryli nową metodę identyfikowania szczątków. To naukowcy z Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Projekt Zdrowie (31.05.2023) - Specjaliści z PUMu będą drukować implanty kości
Chcą wdrożyć metodę, która na świecie została wykorzystana do tej pory tylko kilka razy.
Naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzą badania, które pozwolą
na drukowanie implantów kości na drukarce 3D. Będą to implanty PEEK, czyli z polimerów.
Projekt Zdrowie (24.05.2023) - Ratownictwo morskie na PUM
Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Ratownictwa Morskiego odbędzie się w Szczecinie na początku czerwca. PUM zdradza szczegóły nowego kierunku - Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore.
Projekt Zdrowie (17.05.2023) - Badania dzieci w szkołach
Co szóste badane dziecko w naszym województwie ma niepełną ostrość widzenia, co może przekładać się w przyszłości na wadę wzroku - to wyniki badań sanepidu w szkołach w Zachodniopomorskiem. Dzieci badali studenci PUMu.
Projekt Zdrowie (10.05.2023) - Zespół Pieśni i Tańca PUM
To najmłodszy taki zespół w regionie i choć działa prężnie, to poszukuje nowych członków.
Zespół Pieśni i Tańca Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego powstał 1,5 roku temu, jednak ma za sobą już kilka poważnych występów. By dalej się rozwijać potrzebni są tancerze.
Projekt Zdrowie (26.04.2023) - Poszukiwania szczątków amerykańskich lotników
Naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego szukają szczątków dwóch amerykańskich lotników. Prace wykopaliskowe trwają w miejscowości Święta pod Goleniowem. Biorą w nich udział partnerzy z amerykańskiej organizacją DPAA.
Projekt Zdrowie (19.04.2022) - Dzień otwarty PUM
Z Łodzi, Warszawy czy Sopotu do Szczecina przyjechali maturzyści, którzy chcą studiować na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Uczelnia zorganizowała Dzień Otwarty.
1234567