Projekt Zdrowie
Radio SzczecinRadio Szczecin » Projekt Zdrowie
  • "Projekt Zdrowie" - prowadząca Joanna Gralka
  • Premiera w każdą środę o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Będziemy mówić o tym, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać. Dodatkowo co tydzień przygotujemy dla Was ciekawostki i nowości ze świata zachodniopomorskiej służby zdrowia.

NFZ
Projekt Zdrowie (08.02.2023) - Operacje plastyczne na NFZ
Ponad 1200 operacji tylko w ubiegłym roku wykonali lekarze z oddziału chirurgii plastycznej 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie. To jedna z najprężniej rozwijających się takich jednostek w kraju. Pracuje w niej zespół kilkunastu chirurgów różnych specjalizacji.
Projekt Zdrowie (01.02.2023) - Pierwsza poradnia prehabilitacyjna w regionie
Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie uruchomiło poradnię prehabilitacyjną. Będzie przyjmować pacjentów chorych na nowotwory, zanim rozpoczną leczenie onkologiczne.
Projekt Zdrowie (25.01.2023) - Robot da Vinci dla kobiet
Robot da Vinci pomaga ratować pacjentki z rakiem endometrium i trzonu macicy. Operacje przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu przeprowadzają lekarze ze szpitala na Pomorzanach w Szczecinie.
Projekt Zdrowie (18.01.2023) - Program opieki kardiologicznej nad pacjentami z nowotworami
Ruszył program opieki kardiologicznej nad pacjentami z nowotworami. Są nadal miejsca dla chętnych. Chodzi o chorych, którzy są poddawani chemioterapii lub radioterapii. Program organizuje szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.
Projekt Zdrowie (12.01.2023) - Testy COMBO
Jeden test sprawdzi czy jesteśmy zakażeni wirusem grypy, RSV czy Covid-19. Testy combo, będą mogli przepisywać lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.
Projekt Zdrowie (28.12.2022) - Grypa
W przedświątecznym tygodniu na grypę zachorowało w Polsce około 270 tysięcy osób to o 160 procent więcej osób niż rok temu. Lekarze namawiają do szczepień.
Projekt Zdrowie (21.12.2022) - Więcej pacjentów przyjmie szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie
Kolejne inwestycje, które poprawią komfort pacjentów oddano do użytku w szpitalu przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Zakończyła się tam rozbudowa poradni dla dzieci i dorosłych. Na jej potrzeby powstał nowy budynek.
Projekt Zdrowie (14.12.2022) - Badania prof. Lubińskiego
To przełomowe wyniki badań szczecińskiego naukowca. Prof. Jan Lubiński dowiódł wpływu selenu na zgony z powodu raka piersi. Badania trwały 3 lata. Pokazały, że utrzymanie optymalnego poziomu tego pierwiastka w organizmie obniża ryzyko śmierci u kobiet.
Projekt Zdrowie (07.12.2022) - Remont szpitala MSWiA
Szpital MSWiA w Szczecinie ma nową Izbę Przyjęć. Zakończył się remont pomieszczeń. Od teraz jest wygodniej i sprawniej - m.in. o tym w Projekcie Zdrowie.
123456