Oko na Eko
Radio SzczecinRadio Szczecin » Oko na Eko
  • "Oko na Eko" - prowadzący Janusz Wilczyński
  • Premiera w każdy wtorek około godziny 19:30 na antenie Radia Szczecin.

Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne. Jak to zrobić podpowiemy w programie "Oko na Eko". Z nami oszczędzanie energii, wody i surowców okaże się łatwe i proste. Nagrodą będzie więcej pieniędzy w portfelu i zdrowa, czysta Polska.
Oko na Eko (28.11.2023) Mało biogazowni-dlaczego?
Polska jest krajem przemysłowo-rolniczym. Pozostałości po produkcji rolnej mamy pod dostatkiem. Dlaczego więc rolnicze biogazownie to rzadkość? A przecież to czysta energia!
Oko na Eko (21.11.2023) Czy siłownie wiatrowe są eko?
W Polsce jest około 1350 farm wiatrowych na lądzie, z czego najwięcej w naszym regionie. Czy będzie jeszcze więcej, co ze zużytymi elementami wiatraków, i ile taniej energii produkują nasze siłownie wiatrowe?
Oko na Eko (14.11.2023) Nie kupujmy w plastiku!
Plastik jest wygodny i tani, dlatego wszechobecny. Ale ta wszechobecność ma swoją ciemną stronę-zanieczyszczenie planety. Ponadto artykułów z plastiku nie można przetwarzać w nieskończoność. Jak w takim razie możemy zaradzić naporowi śmieci z tworzyw sztucznych?
Oko na Eko (7.11.2023) Czyste Powietrze - hit!
Rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza w Polsce umiera ponad 40 tys ludzi. To można zmienić. Jednym ze sposobów jest wymiana kopciucha i termomodernizacja domu. Dofinansowanie na takie inwestycje możemy dostać w ramach programu Czyste Powietrze.
Poznaj szczegóły tego programu!
Oko na Eko (20.06.2023) Mniej śmieci z plastiku
24 maja z obrotu wycofane zostały plastikowe sztućce, kubki, talerze, mieszadełka do napojów, patyczki higieniczne oraz styropianowe pojemniki na jedzenie. Czy to oznacza, że trzeba będzie ściąć więcej drzew abyśmy mieli drewno i tekturę na ekologiczne sztućce oraz naczynia? O czym warto pamiętać podczas wakacyjnych podróży?
Oko na Eko (13.06.2023) Woda dla ptaków
Susza na razie nie odpuszcza. Ptaki oraz inne dzikie zwierzęta bytujące obok nas mają problemy ze znalezieniem wody. W jaki sposób możemy im pomóc?
1234567