Oko na Eko
Radio SzczecinRadio Szczecin » Oko na Eko
  • "Oko na Eko" - prowadzący Janusz Wilczyński
  • Premiera w każdy wtorek o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne. Jak to zrobić podpowiemy w programie "Oko na Eko". Z nami oszczędzanie energii, wody i surowców okaże się łatwe i proste. Nagrodą będzie więcej pieniędzy w portfelu i zdrowa, czysta Polska.Oko na Eko (29.11.2022) Kampania Poznaj Atomickich
Pewną sympatyczną rodzinę można poznać dzięki kampanii mającej przybliżyć Polakom korzyści płynące z energetyki jądrowej. Wiemy ,że pierwszą w naszym kraju elektrownię atomową zbudują Amerykanie. Czy kampania "Poznaj Atomickich" jest potrzebna, jeżeli w sondażach ponad 80 procent Polaków popiera uzyskiwanie energii elektrycznej z atomu?
Oko na Eko (22.11.2022) Czy auto na prąd nadal się opłaca?
Czy samochody elektryczne nadal są najbliższą przyszłością motoryzacji? Przecież ceny energii elektrycznej ostatnio rosną, więc może elektryk jest już pojazdem nieopłacalnym? Sprawdźmy!
Oko na Eko (15.11.2022) Bóbr? Czy jest pożyteczny?
Wiele wskazuje na to, że bobry doprowadziły do lokalnej powodzi w Łobzie. Te gryzonie zablokowały przepust, a spiętrzona woda 6 listopada br. przerwała wały, co spowodowało m.in. zalanie i poważne uszkodzenie drogi nr 151. Jednak to nie bobry, a ludzie powinni zabezpieczyć urządzenia wodne przed ich działaniem. Bo generalnie wpływ bobrów na nasze środowisko jest pozytywny. Co zawdzięczamy tym zwierzakom?
Oko na Eko (8.11.2022) Kontrole co jest spalane w piecach
Już od września Straż Miejska w Szczecinie sprawdza, czym mieszkańcy palą w piecach. Natomiast od końca października funkcjonariusze mają także wsparcie drona, który analizuje skład dymu wydobywającego się z kominów. Za spalanie materiałów niedozwolonych grozi 500 zł mandatu. Gdy sprawa trafi do sądu, grzywna może wynieść 5 tysięcy albo sprawca może spędzić 30 dni w areszcie. Ile kontroli zakończyło się co najmniej mandatem?
Oko na Eko (1.11.2022) Zniczodzielnie na cmentarzach
Pierwsza powstała na początku roku na cmentarzu w Wielgowie, teraz kolejna na terenie nekropolii w Dąbiu, a do końca roku powstaną następne: na Cmentarzu Centralnym, w Zdrojach oraz w Płoni. Jak działają szczecińskie zniczodzielnie?
Oko na Eko (25.10.2022) Jak zadbać o trawnik przez zimą?
Jak przygotować trawnik do zimy? Kiedy ostatni raz trawę przycinać, czym nawozić i czy zostawić nieco liści na murawie dla jeży oraz innych stworzeń? Posłuchaj!
1234567