Oko na Eko
Radio SzczecinRadio Szczecin » Oko na Eko
  • "Oko na Eko" - prowadzący Janusz Wilczyński
  • Premiera w każdy wtorek o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne. Jak to zrobić podpowiemy w programie "Oko na Eko". Z nami oszczędzanie energii, wody i surowców okaże się łatwe i proste. Nagrodą będzie więcej pieniędzy w portfelu i zdrowa, czysta Polska.Oko na Eko (9.08.2022) Niw wypuszczaj kota z domu!!
Kot domowy został przez specjalistów z Polskiej Akademii Nauk wpisany na listę gatunków obcych, które zagrażają wielu dziko żyjącym zwierzętom. Dla właścicieli kotów ta decyzja nie ma żadnego znaczenia. Ale badania wskazują, że koty w Polsce rocznie zabijają około 140 milionów ptaków. Stąd apele biologów, by nie wypuszczać kotów na dwór.
Oko na Eko (2.08.2022) Zabierz swoje śmieci z lasu!
Dziś wybierzemy się do lasu. Spacer, jazda rowerem,jogging, biwak w miejscu wyznaczonym? Jak najbardziej! Ważne, żebyśmy po wypoczynku swoje śmieci zabrali ze sobą. O to apeluje coraz więcej nadleśnictw i likwiduje kosze na odpady na leśnych parkingach. Dlaczego?
Oko na Eko (26.07.2022) Zielone przystanki
W Szczecinie jest tylko jeden. A cztery mają powstać w ramach budżetu obywatelskiego. W innych miastach Polski buduje się ich coraz więcej, lecz prawdziwe zagłębie znajdziemy w Niderlandach. Mowa o zielonych przystankach, z trawą na dachu i roslinami pnącymi na bokach. Jakie znaczenie w miastach mają zielone przystanki?
Oko na Eko (19.07.2022) Czyste Powietrze Plus
Od 15 lipca można składać wnioski o dotację w programie "Czyste Powietrze Plus". Nowość polega na prefinansowaniu, czyli wypłacie pieniędzy na wymianę kopciucha albo ocieplenie domu jeszcze przed rozpoczęciem prac. O jaką kwotę można się ubiegać?
Oko na Eko (12.07.2022) Zagrożenie dla polskich lasów
Czy zawarta w unijnym Zielonym Ładzie "Startegia Leśna 2030" doprowadzi do wymierania polskich lasów? Tego obawiają się leśnicy. Jakie dokładnie zagrożenie strategia niesie dla naszych drzewostanów? Posłuchaj.
Oko na Eko (5.07.2022) W Szczecinie można pić kranówkę
My szczecinianie często kupujemy wodę do picia w plastikowych butelkach. To prawda, ten plastik można przetworzyć, ale wiele opakowań ląduje w lasach i parkach. Poza tym przetworzenie oznacza spory wydatek energii. A tymczasem w Szczecinie woda z kranu nadaje się do picia. Jest jednak pewne zastrzeżenie...
123456