Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Kuratorzy wystawy „Spirit Open”: Andreas Guskos (od lewej), Tereza Čapandová, Tomáš Koudela i Vlado Beskid 6. Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. Fot. [Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie]
Kuratorzy wystawy „Spirit Open”: Andreas Guskos (od lewej), Tereza Čapandová, Tomáš Koudela i Vlado Beskid 6. Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. Fot. [Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie]
Festiwal od 2018 roku dążył do przekraczania granic między sztukami i szukania nowych kierunków rozwoju muzyki, sztuki czy nowoczesnych technologii. W środę wernisaż wystawy pt. „Spirit Open” otworzy w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 6. edycję MUSIC.DESIGN.FORM pod hasłem Energia.
Celem festiwalu jest nie tylko dostarczenie niezapomnianych wrażeń artystycznych, ale także edukacja oraz zachęcanie do refleksji nad obecnymi wyzwaniami społecznymi.

Odbędą się koncerty podczas, których wystąpią m.in. HVOB – jeden z najbardziej ekscytujących zespołów elektronicznych w Europie, GrubSon, AbradAb, Szczecin Philharmonic Big Band, Maria Sadowska i Czesław Mozil. W Galeriach Poziom 4. i przy Cerkwi artyści z Czech, Polski i Słowacji otworzą wystawę pt. „Spirit Open”. W prezentowanych eksponatach silnie widoczny będzie fenomen sztucznej inteligencji. Oprócz rysunków, obrazów, rzeźb, instalacji dźwiękowych i produkcji video, widzowie będą mogli podziwiać realizacje ekoartystyczne czy konstrukcje hybrydowe stworzone przez sztuczną inteligencję (AI).

5-dniowe wydarzenie zainauguruje debata ekspercka „Jak nastroić świat?” z aktywnym uczestnictwem publiczności na temat wpływu kryzysu klimatycznego na indywidualne i społeczne zachowania człowieka. Głównym założeniem spotkania, rozpoczynającego się dziś o godzinie 18 w holu Filharmonii będzie dyskusja wokół tematu ochrony środowiska w Polsce i na świecie. Wstęp wolny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty