Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

DAGADANA. Fot. [Dominika Dyka, materiały prasowe]
DAGADANA. Fot. [Dominika Dyka, materiały prasowe]
Koncertowali w 30. krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największych festiwalach m.in. w Ameryce Południowej i w Chinach. Ich folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Słynny zespół DAGADANA świętuje 15-urodziny. Wystąpi dziś w Filharmonii w Szczecinie w ramach 3. Festiwalu „Słyszę Dobre Dźwięki”.
Jesteśmy w tej pięknej Złotej Sali po raz drugi. Dziś przedstawimy nasz program w rozbudowanych orkiestracjach – powiedziała Daga Gregorowicz (wokal, elektronika) z zespołu Dagadana.

- Zagramy pieśni życzeniowe z naszego najnowszego albumu pod tytułem „Tobie”, czyli najstarsze pieśni znalezione w Polsce i w Ukrainie w aranżacjach na skład symfoniczny – uzupełniła Gregorowicz. Natomiast Dana Vynnytska dodała, że: - Mieliśmy przyjemność z Mikołajem Pospieszalskim napisać aranżacje naszych utworów na orkiestrę symfoniczną. Staraliśmy się pokazać, jakim kolorowym i ciekawym może być słowiański muzyczny świat – kontynuowała Vynnytska (wokal, piano).

Nasze utwory są teraz jeszcze bardziej interesujące – przekonywał Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, gitara basowa, skrzypce, wokal).

- Zastosowaliśmy całe instrumentarium orkiestry symfonicznej. To dosyć wymagający skład tym bardziej, że nasza muzyka jest często niemetryczna, albo ma nieparzyste rytmy, też skale, które niekoniecznie są równomiernie temperowane, więc dopasowanie tych dwóch naszych światów jest czymś fascynującym dla nas i cieszymy się, że będziemy mogli tak występować i prezentować swoją twórczość – stwierdził Pospieszalski.

Gramy na znanych już publiczności instrumentach – dodał Bartosz Nazaruk (perkusja, instrumenty perkusyjne).

- To fortepian, instrumenty klawiszowe, kontrabas, elektronika, perkusja i różne instrumenty perkusyjne oraz cudowne etniczne wokale, które zapewne dopełnią bogate brzmienie orkiestry – podsumował Nazaruk.

DAGADANA wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Macieja Kotarby. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty