Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Krzysztof Ginelli (drugi z prawej) z główną nagrodą Grand Prix Konkursu i Mirosław Kaczorowski (Interton Classic) – fundator nagrody. Fot. [Sebastian Sarniak]
Krzysztof Ginelli (drugi z prawej) z główną nagrodą Grand Prix Konkursu i Mirosław Kaczorowski (Interton Classic) – fundator nagrody. Fot. [Sebastian Sarniak]
Etiuda lub kaprys na dowolny problem techniczny kompozytora z epoki, utwór cykliczny: sonatina, sonata, wariacje, lub dwie zróżnicowane części suity – to obowiązkowy program 13. Ogólnopolskiego Wiosennego Konkursu Gitarowego.
Wczoraj w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza poznaliśmy laureatów turnieju zorganizowanego przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie.

Zyskał miano jednego z najbardziej prestiżowych konkursów gitarowych w Polsce. W tym roku zgłosiło się ponad trzydzieścioro dzieci i młodzieży od siódmego do 15. roku życia. Pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej i Grand Prix otrzymał 11-letni Krzysztof Ginelli – uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu z klasy Piotra Kosmowskiego.

- Ja naprawdę się nie spodziewałem, że dostanę dwie nagrody, w tym gitarę elektryczną. Ma takie dziwne pudło, a z boku, jeszcze na górze dodatkową dziurę. Jeszcze ma takie jakieś przyciski. Może więc teraz zagram na gitarze elektrycznej. To jest moje drugie Grand Prix w życiu, także jestem zachwycony – powiedział Krzysztof Ginelli.

Grę młodych artystów oceniało jury pod przewodnictwem słynnego gitarzysty i pedagoga, profesora Piotra Zaleskiego z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Więcej o Konkursie w magazynie „Trochę kultury”
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty